Przejdź do treści
Blog.
Columbus elite - rozmowa kwalifikacyjna

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Wśród ofert pracy pojawia się wiele związanych właśnie z handlem. Jednak duża ilość ofert nie oznacza, że każdy znajdzie zatrudnienie w tym sektorze. Często pierwsze przeszkody pojawiają się już na początku spotkanie. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by odnieść sukces? 

Doradca Klienta, Przedstawiciel Handlowy, Sprzedawca — rozmowa kwalifikacyjna na te wszystkie stanowiska musi wyglądać w bardzo specyficzny sposób. Głównym wymogiem jest sprawdzenie kandydatów pod względem umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi. 

Rozmowa kwalifikacyjna na przedstawiciela handlowego 

W zawodzie Handlowca ważną kwestią jest zorientowanie na Klienta. Musisz być otwarty na rozmowę. To dzięki uważnym słuchaniu poznasz potrzeby i będziesz mógł zaoferować Klientowi najlepsze rozwiązanie i kompleksową usługę. Praca sprzedawcy nie polega jedynie na prezentacji oferty! Twoim zadaniem jest oferowanie nie tylko produktu, ale przedstawienie rozwiązania na problemy Klienta. 

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej musisz wykazać się na dwóch płaszczyznach — skutecznej sprzedaży i autoprezentacji. W związku z tym pytania rekrutacyjne na przedstawiciela handlowego będą dotyczyły obu tych zagadnień.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Columbus Elite?

Kandydując na stanowisko Doradcy Energetycznego, na pewno zastanawiasz się, jak mogą wyglądać pytania rekrutacyjne na handlowca. Przede wszystkim musisz wiedzieć, czym zajmuje się firma. 

Columbus Elite to lider branży OZE. W ciągu dwóch lat stworzyliśmy największą sieć sprzedaży tej branży w Polsce. Naszym głównym celem jest propagowanie zielonej energii i dostarczanie Klientom ekoenergetycznych rozwiązań. Fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii — to szansa na obniżenie rachunków za energię. Nasi Klienci doskonale zdają sobie z tego sprawę, a pracując w Columbus Elite masz dostęp do najlepszej i najnowocześniejszej technologii. Troska o Klienta jest dla nas priorytetem, oferujemy kompleksową usługę oraz opiekę posprzedażową. 

Idealna rozmowa kwalifikacyjna? Przedstawiciel handlowy musi o tym wiedzieć!

Szukając odpowiedzi, jak przygotować się na pytania rekrutacyjne dla handlowca, pamiętaj, czym charakteryzuje się ten zawód. Rekrutacja na przedstawiciela handlowego jest niczym innym jak okazją do… sprzedania samego siebie. Stres jest normalny, jednak postaraj się nad nim zapanować. Pamiętaj o kilku kwestiach w zależności od tego, jak będzie przeprowadzana rozmowa.

Rozmowa face-to-face:

 • Prześledź swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i zastanów się, w czym jesteś dobry, jakie umiejętności nabyłeś.
 • Jeśli to Twoja pierwsza praca zastanów się, co byłoby dla Ciebie w danym momencie najkorzystniejsze. Wolisz umowę o pracę, a może zastanawiasz się nad otwarciem swojej działalności?
 • Zastanów się, co skłoniło Cię do aplikowania: chęć zmiany firmy, czy może całej branży?
 • Nie musisz się stresować — po drugiej stronie słuchawki też jest człowiek. Postaw na szczerą rozmowę w grzecznej formie.
 • Szczera rozmowa nie oznacza wulgaryzmów — zwracaj uwagę na język, którego używasz podczas rozmowy.
 • Jeśli coś budzi wątpliwości, przygotuj sobie wszystkie pytania dotyczące warunków zatrudnienia, jak i samej firmy. Spisz je na kartce, w razie stresu na pewno nic Ci nie umknie.

Rozmowa online:

 • Przed rozmową online, sprawdź, czy wszystko Ci działa (kamera, mikrofon, połączenie z internetem).
 • Zadbaj o czyste tło w kamerze oraz dobre oświetlenie.
 • Staraj się patrzeć w kamerę — automatyczne budowanie relacji.
 • Zadbaj o to, żeby w pomieszczeniu nie rozpraszały Cię inne osoby.
 • Usiądź wygodnie, szykuj się na przyjemną oraz konkretną rozmowę.
 • Pamiętaj, że mowa ciała ma ogromny wpływ na odbiór Ciebie jako Kandydata.

Dołącz do naszego zespołu!

W Columbus Elite szukamy osób, które chcą się rozwijać i zależy im, aby praca, którą wykonują, miała sens. Gwarantujemy Ci dobre zarobki, ale również satysfakcję — z nami zmieniasz świat!

Jeśli chciałbyś kandydować na stanowisko Doradcy Energetycznego Columbus Elite lub masz pytania — uzupełnij formularz! Nasz dział HR skontaktuje się z Tobą i odpowie o pracy w Columbus Elite.

Poznaj nas lepiej i dołącz do nas na facebooku!