Przejdź do treści
Blog.
Jak zostać handlowcem?

Jak zostać handlowcem? Podpowiadamy!

Szukając możliwości rozwoju kariery zawodowej, wiele osób myśli o spróbowaniu swoich sił w branży sprzedaży. Czy to praca dla każdego? Jak zostać handlowcem? Gdzie szukać pierwszego doświadczenia zawodowego? 

Praca przedstawiciela handlowego to bardzo wymagające zajęcie. Może to być idealna droga do osiągnięcia zawodowego sukcesu i niezależności finansowej, jednak nie dla wszystkich. Sprzedawca musi umieć przekonać Klienta do zakupu danego produktu czy rozwiązania. Dlatego ważne jest, by posiadał umiejętności miękkie i łatwość w budowaniu relacji. W tym artykule zdradzamy, jak zostać dobrym handlowcem!

Jaki jest idealny sprzedawca? Cechy, które musisz mieć

Szukasz pracy jako przedstawiciel handlowy? Wysokie zarobki, system premiowy ponadto elastyczność godzin pracy – te aspekty przyciągają młode osoby na stanowisko doradcy. Niewątpliwie praca handlowego daje wiele możliwości, jednak towarzyszy ją wyzwania, które mogą zniechęcić początkującego sprzedawcę.

Jak zostać dobrym handlowcem i skutecznie sprzedawać swoje produkty? Jeśli chcesz zostać handlowcem, musisz posiadać kilka ważnych cech charakteru. Absolutną podstawą jest umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Twoja praca wiązać się będzie przede wszystkim na rozmowach i negocjacjach, dlatego ważną cechą jest także empatia. Przedstawiciel handlowy bada potrzeby Klienta i proponuje mu najlepsze rozwiązanie. Dobry sprzedawca to osoba, która chce rozwiązać jego problemy i zaproponować mu najlepsze możliwe rozwiązanie.

Jaki jeszcze musi być przedstawiciel handlowy? Osoba na tym stanowisku musi być autentyczna i wzbudzać sympatię. Dlatego bardzo ważny jest uśmiech w pracy i pozytywna energia. Warto też pamiętać, sprzedawca powinien być kreatywny i wiedzieć, jak odnaleźć się w każdej sytuacji. 

Jak zostać dobrym handlowcem?  

Branża sprzedaży to obszar gdzie wykształcenie nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Większą rolę odgrywają Twoje wrodzone cechy i umiejętności miękkie. Jeśli chcesz zacząć pracę w handlu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaka branża jest dla Ciebie interesująca? Jaka firma jest liderem i wyznacza trendy na danym rynku? Jeśli wiesz, w jakiej dziedzinie sprzedaży chciałbyś zacząć pracę, wybierz odpowiednią firmę.

Pamiętaj także, że dobrze napisane CV to podstawa! To Twój pierwszy kontakt z rekrutrem, skoro chcesz pracować w sprzedaży, spróbuj sprzedać swoją osobę! Opisz swoje mocne cechy, umiejętności i doświadczenie. Warto również określić swój cel zawodowy. Pamiętaj również by przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdź, czym zajmuje się firma, jakie są jej wartości i czego oczekuje od kandydatów. 

Dobry sprzedawca dba o swój wizerunek

Praca z ludźmi wymaga również pracy nad sobą. Klienci nie zawsze będą dla Ciebie mili i nie każdą umowę uda Ci się podpisać. Jednak dzięki swojemu wizerunkowi możesz ułatwić sobie drogę do sprzedażowego sukcesu. Mowa ciała, spokojny ton głosu, wygląd i strój również wpływa na reakcję i decyzję Klienta. Warto również zadbać o swój wizerunek na portalach społecznościowych. Możesz stworzyć profesjonalne konto na LinkedIn. To podniesie Twój autorytet i przedstawi Cię w pozytywnym świetle jako specjalistę w danej branży.

Czy bycie przedstawicielem handlowym się opłaca?

Dział handlowy jest zawsze potrzebny. Każda firma potrzebuje specjalistów od handlu i marketingu, którzy wiedzą, jak dobrze sprzedawać ich produkt. Co więcej, zapotrzebowanie na dobrych sprzedawców jest bardzo duże. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, jak ważna jest praca przedstawiciela handlowego. Właśnie przez to na rynku możesz znaleźć wiele konkurencyjnych ofert pracy. Zarobki na tym stanowisku są naprawdę wysokie i w dużej mierze zależą od Ciebie. To też praca, którą charakteryzuje duża niezależność i szerokie możliwości rozwoju.

Praca jako przedstawiciel handlowy to nie tylko okazja do uzyskania satysfakcjonujących zarobków. Zdobycie solidnych podstaw w dziedzinie sprzedaży pozwoli Ci rozwijać swoją karierę w dowolnym kierunku. Szukasz zawodu, w którym wykorzystasz swój potencjał i będziesz mógł się rozwijać? W takim razie praca handlowca to coś dla Ciebie.

Jak zostać handlowcem? Dołącz do nas!

Columbus Elite to lider branży OZE. W ciągu dwóch lat staliśmy się największą siecią sprzedażową w branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zaufało nam ponad 21 000 Klientów! Chcesz wiedzieć, jak zostać dobrym handlowcem? Rozwijaj się razem z nami!

Stawiamy na bezpośredni kontakt z Klientem. Zależy nam, by budować relację z Klientem opartą na zaufaniu i profesjonalnym doradztwie. Branża OZE dynamicznie się rozwija, a trend ekoenergetycznych rozwiązań dla domów rośnie z roku na rok. Przyczyniają się do tego rosnące ceny prądu jak i świadomość społeczeństwa o zalet bezemisyjnych źródeł energii. W Columbus Elite zapewnimy Ci profesjonalne szkolenia, dzięki którym zapoznasz się z produktami i poznasz tajniki sprzedaży. Nie wymagamy doświadczenia jednak z pewnością będzie to aut. Ważne byś chciał się rozwijać i był otwarty na możliwości jakie Ci zapewnimy. Praca Doradcy Energetycznego wymaga bezpośredniego dotarcia do Klienta, dlatego musisz posiadać prawo jazdy. Jako sprzedawca w pierwszym miesiącu możesz zarobić nawet 6 000 zł, a dalsze zarobki, jak i prowizje, zależą tylko od Ciebie. 

Chcesz spróbować? Uzupełnij formularz.

Dołącz do nas na facebooku! 🙂