Przejdź do treści
Blog.
fotowoltaika od columbus elite

Fotowoltaika – rozwiązanie dla każdego!

Nie jest tajemnicą że czekają nas spore podwyżki prądu. Szacuje się że koszt wytworzenia energii elektrycznej może wzrosnąć o ponad 60%. Rosnące ceny prądu wpływają na wzrost zainteresowaniem OZE, szczególnie popularna staje się fotowoltaika. 

Rekordowe ceny prądu

Rosnący koszt zakupu uprawnień do emisji CO2 w znaczącym stopniu wpływa na rekordowe już ceny prądu. Od podwyżek cen prądu wytwarzanego z węglu nie ma odwrotu. 

Według danych Towarowej Giełdy Energii, koszt energii elektrycznej w lipcu był najwyższy od 20 lat, a w stosunku do zeszłego roku prąd jest obecnie sprzedawany o 70 proc. drożej. To jednak nie koniec negatywnych zmian dla konsumentów. Czekająca nas w przyszłym roku podwyżka opłat za prąd nie pozostawia wątpliwości, że muszą się oni przygotować na regularnie rosnące rachunki. 

Wielu konsumentów i przedsiębiorców wie, że w przyszłym roku będzie płacić jeszcze większe rachunki za prąd. Z wielu prognoz wynika, że czekają nas duże podwyżki a ich końca nie widać. Wynika to z polityki klimatycznej i polskiej transformacji energetycznej. Wraz z rosnącymi rachunkami za prąd, coraz bardziej opłaca się zainwestować w OZE, w tym w instalacje fotowoltaiczne. Konsumenci decydują się w inwestycję w instalację PV ponieważ wiedzą, że to przyniesie im oszczędności. 

Rozwój OZE w Polsce – szczególnie popularna fotowoltaika

Ciągłe podwyżki opłat za prąd nie pozostawiają wątpliwości – konsumenci muszą przygotować się na regularnie rosnące rachunki za energię. Fala podwyżek wpływa na coraz większą popularność odnawialnych źródeł energii. Świadomy konsument widząc wzrost cen energii elektrycznej wybiera OZE zapewniając sobie oszczędności oraz przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Ponadto do inwestowania w fotowoltaikę zachęcają państwowe dofinansowania. Rząd już zapowiedział kolejna edycje programu Mój Prąd, która według zapowiedzi ma wystartować już na początku przyszłego roku.

Szybki i regularny wzrost cen energii wpływa na fotowoltaiczny boom. Konsumenci wybierają odnawialne źródła energii dzięki którym, mogą stać się niezależni energetycznie. Rosnąca popularność fotowoltaiki wynika z oszczędności jakie oferuje to ekoenergetyczne rozwiązanie. Instalacja PV wymaga nakładów finansowych jednak ten koszt dość szybko się zwraca. Ponadto, konsumenci mogą skorzystać z państwowych dofinansowań dzięki którym droga do niezależności energetycznej staje się prostsza. Polacy już wiedzą, że fotowoltaika jest opłacalna. Z roku na rok ceny energii rosną, dlatego rynek OZE czeka coraz większe zainteresowanie. W ciągu ostatnich lat to fotowoltaika stała się najczęściej wybieranym ekoenergetycznym rozwiązaniem, możemy mieć pewność że w kolejnych latach ten trend się utrzyma.

Fotowoltaika od Columbus Elite 

Odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Inwestycja w fotowoltaikę pozwala nam uniezależnić się od miejskiej sieci elektrycznej i obniżyć rachunki za prąd do kilkunastu złotych. Wybierz rozwiązanie które zagwarantuje Ci  długoterminowe korzyści!

Nasi Doradcy Energetyczni  podczas rozmowy, pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Chcesz poznać opinię naszych Klientów? Zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

Dołącz do nas na facebooku by być na bieżąco z newsami!