Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Celem wprowadzenia przez Państwo ulgi termomodernizacyjnej jak i dofinansowania Mój Prąd jest poprawa jakości powietrza poprzez zachęcenie do inwestowania w OZE. Czym jest ulga termomodernizacyjna i kto może z niej skorzystać? 

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odliczenia od podatku wydatków poniesionych w celu termomodernizacji domu jednorodzinnego tj. wymiana źródła ciepła starej generacji. Odliczyć możemy nawet 32% poniesionych kosztów! Zakup i montaż pompy ciepła czy instalacji fotowoltaicznej może stać się łatwiejszą decyzją dzięki dofinansowaniu. 

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga została wprowadzona w 2019 roku, w 2021 wynosi do 53 000 zł które można odliczyć w zeznaniu PIT. Mogą z niej skorzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele domu jednorodzinnego, w którym dokonano termomodernizacji poprzez:

  •  ulepszenia dzięki któremu zmniejszono zapotrzebowanie na energię lub zredukować straty energii (np. montaż pompy ciepła, wymiana drzwi i okien, rekuperacja)
  •  przyłączenie do scentralizowanego źródła ciepła
  • wykorzystanie OZE np. instalacja fotowoltaiki

Z ulgi można skorzystać również po otrzymaniu dotacji z programu Mój Prąd. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można jednak korzystać w przypadku budynku będącego w budowie. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Ulga termomodernizacyjna – dlaczego warto?

Dofinansowania do ekoenergetycznych rozwiązań, takie jak program Mój Prąd czy wspomniana ulga termomodernizacyjna ułatwiają nam drogę do niezależności energetycznej. Ponadto decydując się na panele fotowoltaiczne nie tylko zmniejszamy swoje rachunki za prąd ale też przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne? Zrób to jeszcze w tym roku by móc odpisać ją w najbliższym rozliczeniu podatkowym.

Wybierz najlepsze rozwiązania dla swojego domu

Columbus Elite działa na rynku od 2019 rok i jest liderem branży OZE w Polsce. Zaufało nam już ponad 18 000 Klientów, którzy mogą cieszyć się niezależnością energetyczną. Ceny prądu nieustannie rosną dlatego warto skorzystać z możliwości jakie dają odnawialne źródła energii. Korzystając z dofinansowań państwowych możemy znacznie obniżyć koszty związane z montażem paneli fotowoltaicznych. 

Chcesz cieszyć się zieloną energią? Skontaktuj się z nami!  Nasi Doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Chcesz poznać opinię na temat Columbus Elite ?Zapraszamy na nasz kanał na Youtube

Dołącz do nas na facebooku 🙂