Przejdź do treści
Blog.
technologia mwt

MWT – najnowsza technologia paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii biją rekordy popularności. W ciągu ostatnich lat to fotowoltaika stała się najczęściej wybieranym ekoenergetycznym rozwiązaniem i rozwinęła się pod kątem technologicznym. Na polskim rynku możemy spotkać ogniwa polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Dostępne są równie ogniwa PERC, HIT, HALF CUT oraz jedno z najnowszych rozwiązań – technologia MWT. 

Metoda łączenia płytek krzemowych w technologii MWT 

W standardowych ogniwach znajdują się cienkie szyny zwane bus barami, są one odpowiedzialne za przewodzenie prądu stałego. Technologia MWT polega na zastąpieniu tradycyjnych bus barów elektrodami zbiorczymi.  Szynowody zbiorcze, bus bary znajdują się  nieco powyżej warstwy krzemowej. Producenci starali się optymalizować pracę ogniw dokładając liczbę szynowodów, jednak zwiększająca ilość szyn powodowała zacienienia, powierzchni absorbującej promieniowanie słoneczne. Rozwiązaniem tego problemu jest najnowsza technologia MWT.

MWT Back Contact

Technologia ogniw kontaktowych MWT pozwala wyeliminować straty wynikające z zacienienia powierzchni ogniwa przez bus bary oraz z rezystancji szeregowej.

W modułach MWT nie widzimy charakterystycznych srebrnych pasm biegnących wzdłuż modułu, ponieważ posiadają one elektrody na tylnej części modułu. Widoczne są jedynie graniczne poszczególnych ogniw, małe, estetyczne kropki pomiędzy płytkami. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, powierzchnia absorpcji promieniowania słonecznego jest większa co wpływa na sprawność całego modułu. 

Moduły wykorzystujące ogniwa kontaktowe MWT (Metal Wrap Through) są jeszcze bardziej odporne na mikropęknięcia. Ponadto zastosowanie połączeń między płytkami krzemowymi w technologii MWT skutkuje rzadszym, prawie nikłym wystąpieniem korozji,

Czym wyróżniają się panele fotowoltaiczne MWT?

  • o 3% mniejsza powierzchnia zacienienia modułu, dzięki czemu promieniowanie słoneczne jest maksymalnie wykorzystywane,
  • o 5% wyższa wydajność modułu,
  • niski współczynnik temperatury -0,36%°C – wyższa wydajność nawet w upalne dni,
  • dobre parametry elektryczne, 
  • ochrona przed degradacją indukowanym napięciem PID
  • wysoka efektywność produkcji, gwarantowana przez 30 lat,
  • bardzo niska rezystancja szeregowa modułów,
  • technologia może być stosowana zarówno z klasycznymi modułami poli i mono, ale również z technologią PERC,
  • możliwość zachowania tej samej mocy przy mniejszym rozmiarze.

Szukasz ekoenergetycznych rozwiązań dla swojego domu? Wybierz Columbus Elite

Na rynku paneli fotowoltaicznych bez wątpienia dostępnych jest wiele firm oferujących panele polikrystaliczne jak i monokrystaliczne. Warto pamiętać, że fotowoltaika to inwestycja na lata. Dlatego nie warto sugerować się ceną a jakością i nowoczesnością oferty. Wydajność modułu, gwarancja to czynniki które pozwolą cieszyć się bezawaryjną zieloną energią przez lata. 

Columbus Elite to niewątpliwie lider branży OZE. Zaufało nam już ponad 18 000 Klientów. Skontaktuj się z nami! Nasi Doradcy Energetyczni  podczas rozmowy, pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Chcesz poznać opinię naszych Klientów? Zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

Dołącz do nas na facebooku!