Przejdź do treści
Blog.
fotowoltaika zyskuje na popularności

Fotowoltaika bije rekordy popularności!

Polacy coraz częściej wybierają ekologiczne rozwiązania dla swoich domów. Z roku na rok przybywa instalacji fotowoltaicznych na dachach Polaków.  Rok 2021 okazał się rekordowy pod względem sprzedaży paneli i pomp ciepła. Czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie?

Fotowoltaika – rosnąca popularność

Niedawno pisaliśmy o zakończeniu programu Mój Prąd. Przeznaczona przez rząd kwota na dotacje do fotowoltaiki wyczerpała się wcześniej niż przewidywano. Pojawiają się opinie, że zakończenie programu może wpłynąć na zmniejszenie zainteresowania energią odnawialną. W przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł energii  fotowoltaika przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska i zapewnia niezależność energetyczną. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na długie lata, dzięki której nie musimy przejmować się stale rosnącymi cenami za prąd. 

Czy rynek OZE może odczuć zmiany po zakończeniu programy Mój Prąd? 

Program Mój Prąd odegrał z pewnością dużą rolę w popularyzacji energii ze słońca. Mimo tego, że rząd przeznaczył na trzecią edycję programu mniejszą kwotę dofinansowania dla prosumentów, rok 2021 okazał się rekordowy pod względem odnawialnych źródeł energii. Celem programu Mój Prąd było przede wszystkim zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikrostacji fotowoltaicznych w naszym kraju. Na to przedsięwzięcie przeznaczono budżet o wysokości 534 000 000 zł.

Polacy inwestują w fotowoltaikę i tym samym zmniejszają swoje rachunki za prąd

Na trend zielonej energii wpływają bez wątpienia podwyżki cen za energię elektryczną, dlatego kończąca się trzecia edycja rządowego programu Mój Prąd nie wpłynie negatywnie na rozwój branży fotowoltaicznej. Nasze społeczeństwo wie, że fotowoltaika się opłaca. Ponad to, Polacy stają się coraz bardziej ekologiczni, co wpływa pozytywnie na środowisko. 

Program Mój Prąd oferował dotacje dla prosumentów decydujących się na założenie instalacji fotowoltaicznej. Innym programem jest Czyste Powietrze, który zachęca do wymiany kotła węglowy na przyjazną środowisku pompę ciepła. Europejski Zielony Ład, regulacje antysmogowe to kolejne aspekty, które powodują rosnące zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami dla domów. 

Fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie!

Jeśli szukasz sposobu by obniżyć swoje rachunki za prąd- skontaktuj się z nami. Doradcy Energetyczni Columbus Elite podczas rozmowy, pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Chcesz być na bieżąco z newsami? Dołącz do nas na Facebooku