Przejdź do treści
Blog.
Praca jako handlowiec

Czy praca jako handlowiec jest tylko dla mężczyzn?

Co cechuje dobrego handlowca? Czy musi posiadać on określone cechy i kompetencje, by móc osiągać wysokie wyniki sprzedażowe? Czy praca jako handlowiec jest wyłącznie domeną mężczyzn?

Wiele osób myśląc o zawodzie Doradcy Energetycznego, widzi jedynie mężczyzn. Jednak w Columbus Elite, wiemy że kobiety równie dobrze sprawdzają się na tym stanowisku. Nasze zespoły sprzedażowe budują zaangażowane osoby obu płci. Zarówno kobiety i mężczyźni generują świetne wyniki i pną się po szczeblach kariery realizując swoje marzenia.

Praca jako handlowiec, oprócz wiedzy i umiejętności sprzedażowych, wymaga przede wszystkim kompetencji miękkich, takich jak:

  • otwartość,
  • autoprezentacja,
  • umiejętność współpracy w zespole,
  • kreatywność,
  • radzenie sobie ze stresem, 
  • samodzielność,
  • aktywne słuchanie.

Umiejętność słuchania to ważna cecha w zawodzie przedstawiciela handlowego

Mówi się, że kobiety posiadają naturalną umiejętność słuchania. To cecha bardzo pożądana w zawodzie przedstawiciela handlowego! Dzięki niej może z łatwością przeanalizować potrzeby i oczekiwania Klienta, któremu przedstawia ofertę. Na tym stanowisku ważna jest także empatia. Istotą pracy przedstawiciela handlowego jest chęć zaoferowania Klientowi doskonałego produktu. Dzięki empatii i umiejętności słuchania możemy skutecznie budować satysfakcjonującą relację z Klientem.

Klient podczas spotkania mówi, czego oczekuje od danej firmy i produktu. Columbus Elite, oferując ekoenergetyczne rozwiązania do domów, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy magazyny energii, stawia na satysfakcję Klientów. Wiemy, jak ważna jest prawidłowa komunikacja. Dzięki niej, jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie. 

Praca jako handlowiec wymaga zorganizowania i dyscypliny

Czy są to cechy typowo męskie? Oczywiście, że nie! Pracując jako przedstawiciel handlowy to Ty określasz, ile pracujesz i gdzie. Dlatego tak ważne jest umiejętne ustalanie priorytetów i realizowania zadań. Kobiety często są lepiej zorganizowane, umiejętnie planują zadania, a dzięki temu udaje im się osiągnąć swoje cele w wyznaczonym terminie.

Osobowość handlowca

To jakie wrażenie robisz na Kliencie nie zależy od płci. W zawodzie przedstawiciela handlowego najważniejsza jest pozytywna energia i towarzyska natura. W tej pracy bardzo ważne jest to, jakie pierwsze wrażenie wywrzesz na swoim rozmówcy. Dzięki umiejętnościom komunikacji i podtrzymywania stosunków zdobędziesz zaufanie Klienta.

W Columbus Elite wiemy, że sprzedawanie to także uważne słuchanie. W zawodzie handlowca właściwe wyczucie potrzeb Klienta i odpowiedzenie na nie to gwarancja sukcesu w branży. Klient chce wiedzieć, jak produkt, który mu oferujesz rozwiąże jego problemy. To, jak przedstawisz mu jego zalety decyduje decyduje o ostatecznym wyniku sprzedażowym i satysfakcji Klienta. Traktując go jako partnera, dużo łatwiej nawiążesz z nim obiecującą relacje.

Columbus Elite miejsce pracy dla każdego!

Idealny przedstawiciel handlowy powinien cechować się entuzjazmem, otwartością, nabytym doświadczeniem i organizacją pracy. W Columbus Elite wiemy, że nie chodzi jedynie o ilość, a o jakość. Dlatego naszym Doradcom Energetycznym zapewniamy szkolenia i pracę pod okiem doświadczonych handlowców. Dzięki temu z łatwością mogą postawić swoje pierwsze kroki w branży.

Chcesz dołączyć do największej sieci sprzedażowej branży OZE w Polsce i rozwijać się w nowoczesnej firmie? Nie trać czasu i uzupełnij formularz!

Zapraszamy na naszego facebooka.