Przejdź do treści
Blog.
dołącz do columbus elite

W Columbus Elite wiemy jak osiągnąć cel

W Columbus Elite wiemy, że realizacja wcześniej założonych przez firmę planów sprzedażowych jest bardzo ważnym elementem w kontekście rozwoju całego przedsiębiorstwa. Niestety zdarza się, że w wielu firmach nie udaje się osiągnąć wyznaczonego celu. 

Z czego to wynika i jak sobie z tym poradzić? Jak skoncentrować się na osiągnięciu celu sprzedażowego? 

Dobra organizacja pracy to klucz do sukcesu

Bardzo często problem leży w organizacji pracy przedstawiciela handlowego. Odkładanie pracy na później, bo „mamy jeszcze dużo czasu” nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepszym pomysłem jest podzielenie dużego celu na mniejsze – miesięczne, tygodniowe, dzienne. Dzięki temu sprzedawcy wiedzą dokładnie co i kiedy mają zrobić. Małymi krokami idą do przodu i obserwują swoje postępy.

Wiemy jak ważna jest motywacja!

Kolejnym spotykanym problemem jest brak motywacji w zespole połączony ze strachem jego członków, czy są w stanie podołać postawionym wymaganiom. Możemy to zmienić, dzięki regularnym rozmowom z członkami zespołu. Uświadamianiem ich, jaka jest misja firmy, wzbudzaniem poczucia, że są częścią większego planu. Podtrzymywanie zaangażowania pracowników, ich motywacji brzmi jak „oczywista oczywistość”, ale jak to często bywa – jest to zaniedbywane.

W Columbus Elite doceniamy pracowników

Trzecią trudnością w utrzymaniu skupienia na realizacji głównego celu jest brak zauważania i docenienia postępów, które już udało się zrobić. Według badania przeprowadzonego przez profesor Harvard Business School Teresę Amabile i psychologa Stevena Kramera najważniejszym motywatorem dla pracowników nie jest wynagrodzenie, czy poczucie bezpieczeństwa, ale odnoszenie małych sukcesów i docenianie ich przez przełożonych.

Znalezienie jednej zawsze skutecznej strategii na osiągnięcie celu sprzedażowego jest niewykonalne. Skupienie się na trzech najczęściej występujących problemach podanych wyżej, może w znaczący sposób pomóc, ale warto również cały czas obserwować pracę handlowców i wyciągać wnioski. Próbować i eksperymentować na różnych płaszczyznach.

Pracuj w Columbus Elite!

Chcesz dołączyć do największej sieci sprzedażowej w branży OZE w Polsce? Nie musisz mieć doświadczenia w sprzedaży ani być specjalistą od fotowoltaiki. Każdemu zapewniamy pakiet szkoleń dzięki którym zapoznasz się z produktem oraz dowiesz się, jak stać się specjalistą w sprzedaży. Już w pierwszym miesiącu możesz zarobić 6000 zł! Twoje zarobki zależą wyłącznie od Ciebie. W Columbus Elite wiemy, że motywacja jest ważnym czynnikiem wpływającym na zaangażowanie w pracy. Dlatego oferujemy Ci wysokie prowizje sprzedażowe oraz udział w prestiżowych wydarzeniach. 

Chcesz poznać opinie na temat pracy w Columbus Elite? Odwiedź  nas na youtube, posłuchaj naszych przedstawicieli handlowych i przekonaj się, że dobrze tu być! 

Bądź na bieżąco i obserwuj nas na facebooku.