Przejdź do treści
Blog.
Niezależność energetyczna domu

Czy niezależność energetyczna domu jest możliwa?

Zanieczyszczenie środowiska i wady korzystania z surowców kopalnianych zmuszają gospodarki wielu państwa do podjęcia konkretnych działań. Niezależność energetyczna domu jest możliwa. Jednak potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia. 

Czy inwestycja w OZE ma sens?

Do 2050 roku Polska Grupa Energetyczna, podobnie jak ma to miejsce w innych rozwiniętych krajach, planuje osiągnąć neutralność klimatyczną. Wiąże się to z ogromnymi zmianami w obecnym bilansie energetycznym kraju i wyzwaniem dla OZE. Głównie dlatego, że Polska gospodarka ciągle w znacznym stopniu opiera się na węglu. Jego spalanie powoduje wysoki poziom emisji CO2. Aby to zmienić potrzebne są transformacja energetyki konwencjonalnej w niekonwencjonalną i korzystanie w 100% z odnawialnych źródeł energii. 

Niezależność energetyczna domu – inwestycje w OZE to początek

Od 2010 do 2018 roku koszty wytwarzania energii z OZE drastycznie spadły. Rekordowo w przypadku fotowoltaiki – aż o 77%,  a sprawność paneli fotowoltaicznych wzrosła o kilkanaście procent. Jeśli takie tendencje zostaną utrzymane, udział OZE  w bilansie energetycznym Polski może się stale zwiększać.

Bilansowanie systemu energetycznego z OZE przedstawia się dosyć pozytywnie. Nasłonecznienie jest większe na południu, zaś dobre warunki wiatrowe na północy, co sprawia, że tam, gdzie nieco trudniej pozyskuje się energię solarną, możliwe jest jej uzupełnienie energią wiatrową i odwrotnie. Sieć elektryczna pobiera energię z różnych źródeł i dystrybuuje ją do konsumentów wedle potrzeby. Korzystanie w 100% z OZE w Polsce i zapewnienie sobie niezależności energetycznej jest możliwe. Inwestycja w OZE to szansa na duże oszczędności i zapewnienie sobie bezpieczeństwa energetycznego.

Fotowoltaika to przyszłość

Działania naszej Spółki skoncentrowane są na jak największym wkładzie do tego, by rok 2050 stał się datą ogłoszenia neutralności klimatycznej dla Europy. 

Misją Columbus Elite od samego początku była troska o naturę i zapewnienie niezależności energetycznej naszym Klientom. W maju podpisaliśmy Kartę Zielonej transformacji.  Zobowiązaliśmy się w ten sposób działań na rzecz ochrony środowiska oraz dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. Jako liderzy rynku OZE w Polsce chcemy wskazywać odpowiednią drogę do ekotransformacji. 

Wierzymy, że inwestycje w prąd z odnawialnych źródeł energii to przyszłość. Te rozwiązania niosą za sobą szereg korzyści, które musimy mieć na uwadze przez wzgląd na przyszłe pokolenia. 

Pracuj w OZE z Columbus Elite!

Odnawialne źródła energii to jedna z najszybciej rozwijających się branż.  Tym samym rynek fotowolatiki,  zapewnia stabilną i dobrze płatną pracę. Branża OZE to doskonały wybór niezależnie od poziomu doświadczenia i wiedzy. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, w którym specjaliści wszystkiego Cię nauczą. 

W Columbus Elite jako przedstawiciel handlowy możesz cieszyć się wysokimi zarobkami już w pierwszym miesiącu. Twoja wypłata może wynieść 6000 zł i to na samym początku! System premiowy i zarobki zależą wyłącznie od poziomu zaangażowania. W Columbus Elite, każdy ma równe szanse na rozwój i sukces. Jeśli nie masz doświadczenia jako przedstawiciel handlowy, nie musisz się martwić. Wszystkiego Cię nauczymy! Zapewnimy Ci pakiet szkoleń dzięki którym staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie!

Chcesz spróbować swoich sił jako Doradca Energetyczny? Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my się z Tobą skontaktujemy. 

Dołącz do nas na facebooku!