Przejdź do treści
Blog.
Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe — jak je zdobyć?

Doświadczenie zawodowe gwarantuje nam wysokie zarobki i ugruntowaną pozycję na rynku pracy. Jednak dla osób, które są na początku swojej ścieżki zawodowej, zdobycie doświadczenia zawodowego, nie jest prostym zadaniem. Jak to zrobić dobrze?

Jak zdobyć doświadczenie zawodowe w branży OZE?

OZE – czyli odnawialne źródła energii to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Pod koniec czerwca 2021 r. moc wyprodukowanej zielonej energii w Polsce wyniosła ponad 14 GW. W porównaniu do czerwca 2020 r. nastąpił wzrost o 33,4%. Columbus Elite w ciągu dwóch lat istnienia dołożył 81,4 MW łącznej mocy zainstalowanej w OZE. Naszym celem  jest zakończenie tego roku z wynikiem 100 MW. 

Cały czas zwiększa się świadomość społeczeństwa dotycząca środowiska, ekologii i wykorzystywania energii. Według badań przeprowadzonych w październiku 2020 roku na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska dla 94% badanych zmiany klimatu to ważny albo bardzo ważny problem. Ponad 3/4 mieszkańców Polski jest skłonnych wydać więcej na „czystą” energię. Jako firma, dla której troska o środowisko to priorytet cieszą nas coraz bardziej świadome postawy społeczeństwa. W Columbus Elite pracują setki Doradców Energetycznych. Dzięki nim każdego dnia możemy docierać do coraz większej liczby klientów. Ich praca to sposób na propagowanie zielonej energii i działanie na rzeczy niezależności energetycznej Polski. 

Dynamicznemu rozwojowi branży sprzyja także rosnące zapotrzebowanie na pracowników. Dla części z nich będzie to pierwsze doświadczenie zawodowe na tym stanowisku.

Doświadczenie zawodowe w pracy handlowca

Doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne. W obecnym czasie firmy coraz chętniej doceniają specjalistów z dużą wiedzą. Posiadanie w swoich szeregach utalentowanego handlowca przynosi wiele korzyści. Jeżeli praca na stanowisku handlowca Cię interesuje, na pewno zastanawiasz się, jak zdobyć doświadczenie zawodowe. 

Pracodawcy i rekruterzy zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe, które widnieje w Twoim CV. Jednak jeśli do tej pory nie pracowałeś, praktyki, staż lub dodatkowe aktywności, będą równie istotne. By zdobyć doświadczenie zawodowe, najlepiej jest na własną rękę poszerzać swoją wiedzę. Pracodawcy bardzo często doceniają osoby, które wykazują inicjatywę i chcą się uczyć. 

Jeżeli chcesz zdobywać doświadczenie zawodowe, dobrze jest wybrać firmę, która da Ci możliwość rozwoju. Studia, praktyki czy zainteresowania są ważne. Jednak jeśli chcesz się rozwijać, musisz stawiać sobie nowe wyzwania. Postaw na firmę, która zagwarantuje Ci zdobywanie nowych umiejętności i naukę od specjalistów z branży. Opieka mentora i pakiet szkoleń pozwolą Ci szybko zdobyć doświadczenie zawodowe.

Stanowisko przedstawiciela handlowego OZE — dlaczego warto?

1)  Brak monotonii, ciągle nowe wyzwania

Praca w Columbus Elite charakteryzuje się dużą różnorodnością. Nie ma dwóch takich samych tygodni. Osoby, które lubią uczyć się nowych umiejętności, będą się tu czuły jak ryba w wodzie. W swojej pracy stawiamy na rozwój i wykorzystanie nowej wiedzy w praktyce. Dzięki temu jesteśmy w stanie budować stabilną karierę i odnosić kolejne sukcesy.

2)  Większe doświadczenie zawodowe i możliwość poznania ciekawych osób

Sektor odnawialnych źródeł energii zrzesza specjalistów z różnych dziedzin. Pracujemy w multidyscyplinarnych zespołach, dzięki czemu poszczególni członkowie uzupełniają siebie nawzajem. Bycie częścią takiego zespołu daje możliwość nawiązania cennych relacji zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Nasze zespoły sprzedażowe skupiają zaangażowanych przedstawicieli handlowych, którzy wspólnie działają na rzecz środowiska. Każdego dnia wzajemnie motywują się do pracy i samorozwoju. 

3)  Przyczynianie się do ochrony środowiska

Każdy dzień to kolejny krok w kierunku poprawy warunków życia na Ziemi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy rozwijać naszą planetę w harmonii z naturą, a nie przeciwko niej. Praca w Columbus Elite daje ogrom satysfakcji, oprócz wysokich zarobków, nasi przedstawiciele handlowi wiedzą, że to, co robią ma sens. Ich codzienna praca realnie wpływa na poprawę jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń. 

4)  Szansa na dobre zarobki

Energia odnawialna jest przyszłością, alternatywą dla paliw kopalnych, które się wyczerpują. Dlatego powstaje coraz więcej firm, które obsługują stale rosnącą liczbę klientów. Podążanie za obecnymi trendami, daje nam możliwość dobrych zarobków. Columbus Elite jest największą siecią sprzedażową w branży OZE w Polsce. Naszym klientom oferujemy najnowocześniejszą technologię tj. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy magazyny energii. Natomiast naszym pracownikom wysokie zarobki, nawet 6000 zł w pierwszym miesiącu! Wysoki system premiowy, udział w prestiżowych wydarzeniach i szkoleniach i praca wśród ludzi, którzy każdego dnia sięgają po więcej! 

Jeśli chciałbyś sprawdzić w praktyce, jak wygląda praca w OZE, uzupełnij formularz. Dołącz do naszego zespołu już dziś i ciesz się korzyściami pracy z liderem branży. 

Chcesz wiedzieć, jak wygląda nasza praca na co dzień? Sprawdź nasz profil na facebooku 🙂