Przejdź do treści
Blog.
dzień bez samochodu

Columbus Elite świętuje dzień bez samochodu!

Transport ma ogromne znaczenie dla całej gospodarki jak i dla codziennego życia wielu ludzi. Dzięki wynalezieniu samochodu świat ruszył do przodu i nic nie jest już takie samo jak wcześniej. Dojazdy do pracy, szkoły, zakupy, czy wyjazdy wakacyjne – nie wyobrażamy sobie już tego bez samochodu. Doradcy Energetyczni Columbus Elite każdego dnia pokonują kilometry by dotrzeć do klientów. Mimo komfortu jaki daje nam możliwość łatwego przemieszczania się, rozwój komunikacji ma też swoje ciemne strony – zanieczyszczenie spalinami. Dlatego czasami warto zadać sobie pytanie – czy możemy obejść się bez samochodu? 

Nasi Doradcy Energetyczni to ekozawodowcy!

Każdy przedstawiciel handlowy codziennie spotyka się z klientami, pokazując im możliwości jakie płyną z odnawialnych źródeł energii. Dzięki rozwiązaniom takim jak fotowoltaika każdy może cieszyć się niezależnością energetyczną. To ważne, szczególnie przy tempie wzrostu cen za energię elektryczną. Rachunki za prąd rosną błyskawicznie, a my mamy świadomość, że to się nie zmieni. Będziemy płacić coraz wyższe opłaty, chyba że… w końcu zdecydujemy się na bezemisyjną energię prosto ze słońca, dobrą dla naszego środowiska naturalnego i naszego portfela. 

Uśmiechnięty właściciel elektrycznej hulajnogi, którego widzicie na zdjęciu to Piotr – nasz Doradca Energetyczny. Jest debiutantem ale jego wyniki sprzedażowe są naprawdę imponujące! Columbus Elite lubi nagradzać swoich pracowników dlatego Piotrek otrzymał od nas hulajnogę. Teraz droga do sukcesu z pewnością będzie dla niego prostsza, a pokona ją ekologicznie!

Columbus Elite na drodze do ekotransformacji

W Columbus Elite, wiemy jak ważna jest transformacja na ekologiczne rozwiązania. Nasza postawa i wartości są autentyczne i pokazują, że nie zmienimy świata, jeśli nie zaczniemy zmiany od nas samych. Wielu z naszych przedstawicieli handlowych, wybiera ekologiczne środki transportu takie jak elektryczna hulajnoga, rower czy segway. Dzięki temu, nie przyczyniają się do emitowania spalin.  Jaki wpływ na środowisko mają spaliny? Przeczytaj na naszym wcześniejszym blogu

Rozwiązaniem  są też coraz bardziej popularne samochody elektryczne. Działają dokładnie tak samo jak samochody z silnikiem spalinowym, do napędu wykorzystują jednak energię elektryczną – prąd. Cały układ jest cichszy, czystszy i prostszy, ponieważ silnik elektryczny nie generuje hałasu. W silniku elektrycznym nie dochodzi do procesu spalania mieszanki paliwa i powietrza, nie ma tłoków i cylindrów. Większa wydajność pojazdów elektrycznych, ich niższa awaryjność oraz pozytywny wpływ na środowisko to główne korzyści, które przemawiają za ich zakupem.

Misja Columbus Elite 

Nie ma wątpliwości, że kolejne lata to czas zmian technologicznych i światopoglądowych, auta elektryczne przestają być traktowane jako ciekawostka i stają się powoli normą, która pozwoli nam na zapobieganie niekorzystnym zmianom klimatycznym. Osoby, które nie mogła sobie na nie pozwolić mogą przyczyniać się do ochrony środowiska w inny sposób. Zastąpienie samochodu, chociaż raz w tygodniu innym środkiem transportu to dobry nawyk który z pewnością pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy i zmniejszenie ilości produkowanych spalin. 

Columbus Elite stawia sobie ambitne cele!  Przyjęta przez Unię Europejską strategia Zielonego Ładu zakłada, że 2050 rok stanie się datą ogłoszenia neutralności klimatycznej dla całej Europy. A my mamy zamiar w jak największym, możliwym stopniu przyczynić się to tej transformacji! 

Jako lider branży OZE koncentrujemy się na jak największym wkładzie w tą inicjatywę. Cała Grupa Kapitałowa Columbus  dokłada wszelkich starań w kierunku rozwój elektromobilności w Polsce. Ambitne plany w ramach programu „Prąd jak powietrze” zakładają bilansowanie 1:1 nadwyżek wyprodukowanej energii z instalacji fotowoltaicznej  oraz jej tokenizację – zamianie kWh na tokeny, które umożliwią zakup energii w dowolnym miejscu min. na stacjach ładowania dla samochodów elektrycznych.

Chcesz być na bieżąco z newsami? Dołącz do nas na facebooku