Przejdź do treści
Blog.
jak obniżyć rachunki za prąd?

Obniż rachunki za prąd z pomocą Columbus Elite

Ceny za energię elektryczną drastycznie wzrastają. Z roku na rok nasze opłaty są coraz wyższe, pojawia się więc pytanie jak oszczędzać energię tak by nasze rachunki odczuwalnie się zmniejszyły? Gaszenie światła w pomieszczeniach w których nikt nie przebywa, odłączanie nieużywanych sprzętów z zasilania to dobre nawyki, które pozwolą nam żyć oszczędniej i bardziej ekologicznie. Columbus Elite, oferuje nie tylko obniżenie rachunków ale i pełną niezależność energetyczną. 

Mało kto wie, że koszty za oświetlenie, stanowią średnio aż 18% miesięcznego rachunku za prąd. Jest to zdecydowanie sektor, w którym można uczynić parę zmian i ulepszeń. Przede wszystkim upewnij się jakiego typu masz żarówki. Samodzielnie możesz zadbać o to, aby twój dom był w pełni oświetlony za pomocą technologii LED. Oczywiście powinieneś zwracać też uwagę na fakt, aby nie marnować światła i niepotrzebnie za nie płacić. 

Wszystko zaczęło się w 1879, gdy do użytku weszła żarówka elektryczna.  Potem nastąpił jej dynamiczny rozwój. Aktualnie rozpoznajemy 3 podstawowe wersje żarówki: tradycyjną, energooszczędną i LED. 

Jaki rodzaj żarówek wybrać?

Nie jest tajemnicą, że żarówki typu LED są najefektywniejsze, jednak ich cena jest wyższa od pozostałych, dostępnych na rynku. Tańszym rozwiązaniem mogą być żarówki energooszczędne, są kompromisem pomiędzy wysoką wydajnością a ceną. Nie są tak wydajne jak żarówki LED, za to są tańsze. Kolejną alternatywą, zdecydowanie najmniej korzystną, są żarówki tradycyjne. Czerpią dużo energii, a nawet do 90% tej energii nie skupia się na produkcji światła, lecz ciepła. Jest to zdecydowanie najmniej efektywne rozwiązanie. Widać tutaj przepaść pomiędzy wydajnością lamp ledowych (45% – 55%) a tradycyjnych (5% – 10%).

Jak zauważyliśmy, na zużycie prądu możemy wpływać. Niestety nie możemy wpływać na jego rosnącą cenę. W czasach, gdy rachunki za prąd są coraz wyższe, możemy poczuć się przytłoczeni rosnącymi rachunkami. 

Wybierz energię ze słońca i ciesz się niezależnością energetyczną z Columbus Elite!

Tak jak napisaliśmy powyżej, nie możemy zmienić rosnących cen energii elektrycznej. Jednak możemy bezpośrednio wpłynąć na nasze własne rachunki obniżając je do minimum. Dzięki rozwiązaniom jakie oferują odnawialne źródła energii, możemy zapomnieć o nieustannych podwyżkach i cieszyć się niezależnością energetyczną. 

Zalet instalacji fotowoltaicznej jest wiele. Jesteśmy niezależni od naszego dostawcy prądu. Jest to ważne, gdy nagła przerwa w dostawie prądu może zakłócić naszą pracę, czy popsuć nasze plany. Dbamy też jednocześnie o środowisko, pozyskując tzw. czystą energię, dbając o naszą planetę. Możemy gromadzić nadwyżki energii i odbierać je wtedy, gdy jej potrzebujemy.

Columbus Elite zapewni Ci fachową usługę i najnowocześniejszą technologię

Warto przyjrzeć się rozwiązaniom takim jak instalacja fotowoltaiczna czy coraz bardziej popularna pompa ciepła, o której pisaliśmy na wcześniejszym blogu. Dzięki nowoczesnym technologiom i fachowej usłudze oferowanej przez Columbus Elite, rachunki za prąd przestaną nas martwić. Rynek OZE dynamicznie się rozwija, dlatego warto pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednich specjalistów i doradców w tym temacie. Columbus Elite, jako lider branży odnawialnych źródeł energii, zatrudnia setki Doradców Energetycznych działających na terenie całej Polski. Zaufało nam już ponad 18 000 klientów, którzy dzięki zielonej energii nie muszę martwić się kolejnymi podwyżkami cen prądu.  

Chcesz dołączyć do lidera branży OZE? Columbus Elite to największa sieć sprzedażowa w branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zatrudniamy setki Doradców Energetycznych dając każdemu szansę na rozwój, zapewniając szkolenia produktowo-sprzedażowe. Dlatego nawet jeśli nie masz doświadczenia, możesz do nas dołączyć! Jako doradca handlowy, możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu. 

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!

Więcej informacji znajdziesz na naszym facebooku – zapraszamy.