Przejdź do treści
Blog.
Przedsiębiorca - jak nim zostać?

Przedsiębiorca w Columbus Elite – dlaczego warto nim zostać?

Columbus Elite, to miejsce które skupia ambitnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać się z liderem branży OZE. Nasi Doradcy Energetyczni, jak i partnerzy  Zielonej Franczyzy, doskonale znają wady i zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kim jest przedsiębiorca i dlaczego warto założyć własną działalność?

Przedsiębiorca – kto to jest?

Przedsiębiorca to osoba, która we własnym imieniu prowadzi działalność gospodarczą. Według raportu GEM Polska 78% dorosłych mieszkańców Polski uważa, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to dobry pomysł. 77% ankietowanych uważa, że osobom, które założyły działalność, należy się uznanie. Wyniki badań wskazują jasno, że jesteśmy pro-przedsiębiorczym społeczeństwem.

Skąd takie zainteresowanie prowadzeniem własnej działalności i jakie są zalety i wady prowadzić własny biznes w Polsce? O tym przeczytasz poniżej.

Zostań przedsiębiorcą i decyduj, jak wygląda Twój dzień pracy!

Podstawowym powodem, dla którego ludzie decydują się na założenie własnej firmy jest bycie własnym szefem. Samodzielność jest jedną z największych zalet takiego sposobu zarabiania pieniędzy. Jednak możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i kierowanie własnym zespołem sprzedażowym, to tylko część zalet pracy przedsiębiorcy.

Z drugiej strony bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za innych ludzi. Nie każdy łatwo odnajduje się w kierowaniu zespołem i podejmowaniu kluczowych decyzji. To duża odpowiedzialność. W końcu nasze decyzje mają bezpośredni wpływ na wynik sprzedażowy naszego zespołu.

Jeżeli rozważasz działalność przedsiębiorcy musisz przyzwyczaić się do pracy pod presją. Stres wynika z tego, że to my bierzemy za wszystko odpowiedzialność. Ma to też swoją drugą stronę. W przypadku sukcesu, satysfakcja z prowadzenia swojej działalności jest bardzo duża!

Zaangażowanie to klucz do sukcesu

Kolejnym powodem, dlaczego coraz więcej osób myśli o zastaniu przedsiębiorcą, jest możliwość realizowania własnych pomysłów. Ogromną zaletą prowadzenia biznesu jest to, że możemy nim kierować tak, jak chcemy. Jeśli mamy jakiś pomysł, który uważamy za dobry możemy go wdrożyć. Nasze zaangażowanie, pomysłowość i włożony wysiłek zaowocuje sukcesem, który będzie wynikiem naszej pracy!

Satysfakcja z wykonywanych zadań to najważniejszy aspekt pracy. Jako przedsiębiorca może realizować swoje ambicje i w pełni wykorzystywać swój potencjał. Elastyczny czas pracy pozwoli Ci poświęcać tyle czasu i energii swojej działalności, ile chcesz. Trzecim powodem, który skłania do rozpoczęcia przygody z własnym biznesem są potencjalnie wysokie zarobki. W przypadku pracy etatowej mamy sztywno założone ramy.

Praca jako przedsiębiorca nie jest dla każdego?

Możliwość zarobienia większych pieniędzy to także dużo większe zaangażowanie w to co robimy. Jako przedsiębiorca jesteśmy w pracy 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie mamy możliwości, jak w przypadku „normalnej” pracy, wyjść z firmy o konkretnej godzinie i przestać się interesować sprawami służbowymi. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas zaangażowania. Tylko wtedy możemy cieszyć się prawdziwymi efektami.

Podsumowując praca jako przedsiębiorca ma zarówno plusy, jak i minusy. Sami powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie podjąć się takiego wyzwania. Jak każda praca, własna działalność gospodarcza nie jest dla każdego. Jeśli jednak czujesz, że bycie przedsiębiorcą to coś dla Ciebie, skontaktuj się z nami!

Jak zostać przedsiębiorcą w Columbus Elite?

Jak zostać przedsiębiorcą? Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub  chciałbyś spróbować swoich jako doradca handlowy, trafiłeś doskonale! W Columbus Elite zapewnimy Ci bezpieczną przystań do rozwoju. Prowadzimy szkolenia, które pomogą zdobyć Ci niezbędną wiedzę i osiągnąć sukces. Praca jako przedsiębiorca to duże wyzwanie. Jednak dzięki szkoleniom i wsparciu naszego zespołu, to nie będzie problemem.

Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki i szansa konkretny model biznesowy. Dołącz do Columbus Elite i jako przedsiębiorca w branży OZE, pracuj jak chcesz!

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!

Chcesz być na bieżąco z newsami? Zapraszamy na naszego facebooka