Przejdź do treści
Blog.
columbus elite

PV w Twoim domu – zainstaluj panele z Columbus Elite!

Instalacja fotowoltaiczna to doskonały sposób na zapewnienie sobie niezależności energetycznej. Wśród jej zalet jest pozytywny wpływ na środowisko i… na nasz portfel. Co jednak powinniśmy wiedzieć, zanim zainstalujemy PV w naszym domu?

W Columbus Elite dbamy o to, by oferowane przez nas usługi były na najwyższym poziomie. Troska o środowisko oraz o satysfakcję Klientów stanowi dla nas główną wartość. Nasza praca polega na dostarczaniu najlepszych rozwiązań technologicznych i usługowych do polskich domów. Ponad 18 000 zadowolonych klientów w całej Polsce, to wynik codziennej pracy setek pracowników Columbus Elite. W ten sposób każdego dnia przyczyniają się do rozpowszechniania zielonej energii. O korzyściach, jakie niesie za sobą instalacja PV, możesz przeczytać tutaj.

Wiemy, że decyzja o założeniu paneli fotowoltaicznych nie jest łatwa. Chcemy, by inwestycja była opłacalna, a przydomowa elektrownia zaspokajała nasze potrzeby. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu instalacji fotowoltaicznej? 

 

Instalacja PV — najważniejszy jest projekt

Columbus Elite oferuje kompleksową usługę. Swoją pracę zaczynamy już na etapie projektowania instalacji. Przygotujemy projekt i zaplanujemy wykonanie niezbędnych prac. Nasi Zawodowi Doradcy Energetyczni sprawdzą także rachunki za prąd, by oszacować zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu wybrana moc instalacji będzie zaspokajała potrzeby danego gospodarstwa domowego. 

Oszacowanie ilości wyprodukowanej energii pozwoli dobrać odpowiednią i najbardziej opłacalną instalację. Dlatego tak ważne jest, by w trakcie szacunkowych obliczeń zwrócić uwagę na:

  • nasłonecznienie terenu, 
  • zacienienie paneli,
  • kąt, pod jakim padają promienie słoneczne.

Prawidłowo dokonane pomiary budynku i poprowadzenie przewodów przekładają się na sprawne funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznej. Doradcy Energetyczni Columbus Elite zapytają o wszystkie szczegóły na temat budynku oraz Twoich oczekiwań wobec instalacji. 

To musisz wiedzieć o panelach fotowoltaicznych!

Zanim zdecydujemy się na fotowoltaikę dla domu, musimy pamiętać o kilku znaczących kwestiach. Instalacja fotowoltaiczna to decyzja, którą należy przemyśleć i wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Wpływają one zarówno na wydajność, jak i ostateczny koszt. 

Moduł PV i wpływ zacienienia

Zacienienie ma niekorzystny wpływ na pracę instalacji fotowoltaicznej. Nawet niewielki procent przysłonięcia paneli PV może spowodować spadek sprawności systemu. Prawidłowo wykonany projekt weryfikuje prawdopodobieństwo zacienienia i gwarantuje jego uniknięcie. Jeśli całkowite zniwelowanie problemu nie jest możliwe, nasi specjaliści zaoferują zastosowanie inwertera. Masz pewność, że to wyeliminuje problem ze sprawnością PV i pozytywnie wpłynie na ogólną wydajność paneli fotowoltaicznych.

Panele ustawione pod złym kątem

Niezwykle istotny jest prawidłowy kąt nachylenia. To on ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych. Odchylenia od przyjętej normy mogą powodować spadek wydajności. Doradcy Energetyczni Columbus Elite rozważą różne możliwości ustawienia instalacji i pomogą wybrać najlepsze dla klienta rozwiązanie.

Koszt PV

Na końcową cenę instalacji fotowoltaicznej składa się wiele aspektów. Aby wyliczyć cenę fotowoltaiki, na sam początek należy określić zapotrzebowanie na energię. Jest to możliwe dzięki analizie rachunków za prąd lub ilości osób, które zamieszkuje dane gospodarstwo domowe. Cena zależy głównie od rozmiaru instalacji. Im większe jest zużycie, tym więcej paneli potrzebujemy. To z kolei bezpośrednio wpływa na ostateczną cenę. 

 

Instalacja fotowoltaiczna? Tylko z Columbus Elite

Instalacja fotowoltaiczna ma służyć bezawaryjnie przez wiele lat i dostarczać zieloną energię dla Twojego domu. Dlatego nie warto oszczędzać przy tego rodzaju przedsięwzięciu.

Atrakcyjne ceny mają odzwierciedlenie w jakości oferowanych produktów i usług. Pozorne oszczędności na instalacji fotowoltaicznej mogą rzutować na wady potencjalnej instalacji. To z kolei może prowadzić do częstego serwisowania i dodatkowych kosztów. Doświadczenie pracowników i odpowiednio dobrane panele to klucz do prawidłowej pracy PV przez lata. 

Wybierz doświadczoną firmę, która zagwarantuje dokładnie to, czego oczekujesz. Wybierz Columbus Elite.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas trochę więcej, znajdź nas na Facebooku.