Przejdź do treści
Blog.
solis home

Solis home – aplikacja, która kontroluje Twoje uzyski

Wśród znajomych przy grillu, na rodzinnym spotkaniu imieninowym, na klasowym zjeździe po latach. W każdym czasie i z każdego miejsca na ziemi masz możliwość skontrolowania uzysków swojej  instalacji fotowoltaicznej. Wszystko to dzięki innowacyjnej aplikacji Solis Home, dostępnej dzięki firmie Solis.

Intuicyjna aplikacja Solis Home daje możliwość ciągłego monitorowania uzysków ze swojej instalacji fotowoltaicznej. Wskazuje ewentualne nieprawidłowości działania inwertera, jak i sugeruje, jakie czynności należy podjąć, aby rozwiązać napotkany problem z falownikiem.

Dla kogo aplikacja Solis Home i jak ją zainstalować?

Aplikacja Solis Home daje wiele możliwości. Jest ona dedykowana wyłącznie Klientom, którzy posiadają inwertery marki Solis. 

Warto podkreślić, że aplikacja Solis Home jest całkowicie darmowa. W zależności od posiadanego w telefonie systemu operacyjnego należy ją pobrać ze Sklepu Play (android) bądź AppStore (iPhone). Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „Solis Home”, klikając kolejno „Zainstaluj”.

Zainstalowałem aplikację. Co dalej?

Logowanie do aplikacji Solis Home jest bardzo proste. Wszystkie niezbędne dane do zalogowania się przekazane zostaną w dniu montażu zakupionej instalacji fotowoltaicznej na podany w umowie adres mailowy.

Co zyskuje mając aplikację Solis Home?

Posiadając innowacyjną aplikację Solis Home masz możliwość na bieżąco kontrolować parametry swojej instalacji fotowoltaicznej.

Aplikacja posiada trzy podstawowe zakładki: intro, summary, device. W pierwszej z nich znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat swojej instalacji fotowoltaicznej. Zakładka Device dostarcza informacje o inwerterze i przyłączonym module WiFi.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na rozbudowaną zakładkę summary zawiera kompleksowe dane na temat uzysków z pracy instalacji. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Current Generation Power – wskazuje jaka jest chwilowa moc działania instalacji, czyli moc z jaką w danym momencie pracują nasze panele fotowoltaiczne
  • Daily Generation –  jest to informacja jakie uzyski zostały wypracowane w bieżącym dniu działania Twojej instalacji fotowoltaicznej
  • Total Generation – całość energii [błyskawica] jaka wyprodukowana została przez Twoją własną instalację fotowoltaiczną od momentu pierwszego jej uruchomienia.

Aplikacja Solis Home wyliczy dla Ciebie również dwa ważne parametry, na które wpływa fakt, że korzystasz z instalacji fotowoltaicznej. 

Po pierwsze – oszczędności, czyli czynnik zdecydowanie przemawiający za inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Aplikacja wylicza ile średnio zaoszczędziliśmy na naszej własnej domowej elektrowni. Z czasem kwota ta wzrasta do imponującej sumy, co tylko potwierdza, że inwestowanie w działania proekologiczne opłaca się! I dla nas i dla środowiska. W aplikacji Solis Home taka informacja też jest zawarta. Total CO2 Emission Reduction wskaże nam ile uniknięto emisji CO2 do atmosfery dzięki Twojej instalacji fotowoltaicznej.

A w Ty ile dobrego zrobiłeś już dla środowiska?  Zostań ekobohaterem!

Odkryj innowacyjną aplikację Solis Home.

 

Więcej o aplikacji dowiesz się od Doradców Energetycznych Columbus Elite. Odwiedź nas na Facebooku!