Przejdź do treści
Blog.
instalacja fotowoltaiczna

Doradztwo energetyczne – dlaczego jest potrzebne?

Działając na rynku od wielu lat i będąc liderem branży OZE wiemy, jak ważna jest dla naszych Klientów decyzja o instalacji fotowoltaicznej. Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii, dotacje i korzystne oferty finansowania w bankach oraz coraz to wyższe ceny prądu, ułatwiają decyzję o inwestycji w panele słoneczne. Czy w takim razie profesjonalne doradztwo energetyczne jest niezbędne?

Doradztwo energetyczne – na czym polega?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór najkorzystniejszej oferty może stanowić dla Klienta wyzwanie. Fotowoltaika, mimo tego, że staje się powszechnym rozwiązaniem, dla niektórych wciąż pełna jest niejasności. Jeżeli rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej na pewno zastanawiasz się, czym zajmuje się doradca energetyczny. Zadaniem doradców energetycznych jest udzielanie informacji i konsultacji z zakresu rozwiązań ekoenergetycznych. Ich głównym celem jest udzielenie wsparcia i pomoc przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu produktów takich jak panele fotowoltaiczne. 

Dlaczego doradztwo energetyczne jest ważne? Przede wszystkim decyzja o wyborze odpowiedniego rozwiązania ekoenergetycznego, które spełni nasze oczekiwania, nie jest prosta. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że mimo ogromnej ilości informacji, doradca energetyczny może nam udzielić informacji, których nie potrafilibyśmy znaleźć na własną rękę. Wybór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej wiąże się też z wieloma zmiennymi. Dzięki pomocy Doradcy Energetycznego mamy pewność, że wybraliśmy ofertę idealnie skrojoną na miarę naszych potrzeb.

Doradcy Energetyczni Columbus Elite – tak pracują zawodowcy

Instalacja paneli to inwestycja na lata, dlatego trzeba to zrobić jak należy. Columbus Elite zapewnia swoim Doradcom Energetycznym odpowiednie szkolenia produktowe. Dzięki temu są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Zaangażowanie naszych Handlowców oraz ich odpowiednie przygotowanie do pracy, skutecznie eliminuje problemy, które mogą pojawić się na drodze do pozyskania zielonej energii. 

Dzięki regularnym szkoleniom i wieloletniemu doświadczeniu w branży OZE nasi doradcy oferują usługi na najwyższym poziomie. Możesz być pewny, że pracując z nami, unikniesz niepotrzebnych problemów i wad produktowych. Warto pamiętać, że panele fotowoltaiczne nie posiadają części mechanicznych. Dlatego wady, które mogą się pojawiać w tracie ich eksploatacji zazwyczaj wynikają z błędu przy projektowaniu lub montażu. 

Co stanowi podstawę prawidłowego działania instalacji fotowoltaicznej? 

Najczęściej PV montujemy na dachach gospodarstw domowych. Dach stanowi dla nas podstawowy, najistotniejszy segment, dlatego prawidłowe pomiary i informacje to kluczowy element na drodze do montażu  paneli.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Wybierając moc instalacji i ilość modułów musimy mieć dokładne pomiary dachu by nie okazało się, że ilość miejsca na PV jest za mała.
  2. Błędna informacja o wymiarach dachówek, to błąd który może wpłynąć na czas realizacji instalacji fotowoltaicznej. 
  3. Ustawienie paneli względem słońca ma bardzo duże znaczenie dlatego prawidłowo podany kąt nachylenia dachu jest istotne aby PV były możliwie najwydajniejsze. Decydując się na zastosowanie instalacji, chcemy zapewnić sobie korzyści z oszczędności za energię elektryczną. Prawidłowa orientacja paneli ma wpływ na ich wydajność i uzyskanie największej, możliwej ilości energii.
  4. Niedostateczne informacje o strukturze dachu, zły stan poszycia lub konstrukcji dachowej może uniemożliwić naszym fachowcom montaż. Dlatego tak ważne jest, by podczas rozmowy z Klientem, upewnić się, czy panele słoneczne mogą zostać zainstalowane.

Doboru i  instalacji paneli fotowoltaicznej, należy dokonać odpowiedzialnie. To inwestycja na lata, dlatego fachowa pomoc jest tak istotna. Doświadczeni Doradcy Energetyczni Columbus Elite rzeczowo odpowiedzą na każde pytanie. 

Nasza ekipa i wieloletnie doświadczenie firmy, zapewni profesjonalne wykonanie montażu instalacji fotowoltaicznej bez przykrych niespodzianek.  

Świadczone przez Columbus Elite usługi, są najwyższej jakości. Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksową opiekę – przykładem jest program Columbus Care, o którym pisaliśmy już na naszym blogu. Znajdziesz go tu.  

Jeśli chcesz rozpocząć swoją karierę wśród najlepszych Doradców Energetycznych, skontaktuj się z nami: https://columbuselite.pl/oferta/#anchor-contact-form

Sprawdź też nasz profil na Facebook-u