Przejdź do treści
Blog.
staż

Columbus Elite wita stażystów!

Columbus Elite to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Wiemy, że edukacja i szkolenia to klucz do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy. Jakiś czas temu pisaliśmy o możliwości wygrania stażu w Columbus Elite – i oto są: Patrycja, Magda i Klaudia. 

Dziewczyny są studentkami i choć każda z nich wybrała inny kierunek rozwoju, łączy je jedno – świadomość potrzeby dbania o nasze środowisko naturalne.

Współpracując z młodymi ludźmi, najbardziej cieszy nas, ich zaangażowanie i ekologiczna świadomość. Wierzymy, że nowa załoga, nauczy nas czegoś nowego i pozwoli spojrzeć na naszą działalność, świeżym okiem. 

Poznajcie je bliżej!

 

Patrycja, mistrz projektowania

Studiuje Wzornictwo przemysłowe na ASP w Krakowie. Na informację o stażu natknęła się przeglądając instagrama. Postanowiła spróbować, wypełniła formularz i oto jest. W Columbus Elite, będzie wspierać dział marketingu ze swoimi umiejętnościami graficznymi. Sam marketing postrzega jako nieodłączny element wzornictwa. Uważa, że obie te dziedziny polegają na zrozumieniu potrzeb klienta i zaspokojeniu ich. 

Troska o naszą planetę jest ważna dla Patrycji. Sama poza uczelnią lubi spędzać czas na łonie natury. Zmiany klimatyczne to realny problem, z którym trzeba walczyć. Do tej pory ochroną środowiska interesowała się bardziej w obrębie oceanów. Podejmowanych działań w celu oczyszczania wód z plastiku i innych zanieczyszczeń. U nas postanowiła uzupełnić swoją wiedzę na temat OZE. 

Pomimo młodego wieku Patrycja jest realistką, i zdaje sobie sprawę, że tylko konkretne zaplanowane działania mogą osiągnąć zamierzone cele. Zwiększanie świadomości ludzi dotyczącej zmian klimatycznych i reakcja, to są dwa podstawowe elementy sukcesu. Młodzi ludzie powinni aktywnie angażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. 

Zielony Ład ma zostać całkowicie wprowadzony do 2050 roku. Wizja Patrycji do tego czasu jest więcej zieleni w miastach i mniej betonowych placów. Miasto w harmonii z naturą, czy da się zaprojektować to lepiej…

Magda, z toru na górskie szlaki

Studiuje Geologię Stosowaną na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Fascynują ją zjawiska i procesy, które zachodzą wewnątrz planety. Jak sama określa geologia, to taka medycyna ziemi. Czy będzie szukać pracy w tym zawodzie, jeszcze nie wie. Na razie chce zdobywać wiedzę i umiejętności w różnych miejscach, dopiero wtedy zdecyduje co jest jej drogą. Na staż przyszła zdobyć swoje pierwsze doświadczenia w dużej firmie. 

Magda ma w sobie dużo energii do działania, lubi czytać i poszerzać swoją wiedzę o różne informacje, które akurat wpadają jej pod ręce. Tak też znalazła się na stażu. Trafiając na ogłoszenie na facebook-u stwierdziła, że jest to świetna okazja do poszerzenia horyzontów i poznania nowych ludzi. W Columbus Elite będzie wspomagać dział administracyjny i wsparcia procesów sprzedaży. 

Posiada wiele pasji, a jedną z nich pewnością wprowadza w zdumienie wielu. Magda przez długi czas starała się szkolić na pilota rajdowego. Szybkie samochody i duża prędkość, to to co ją zafascynowało. Na jakiś czas niestety musiała przerwać szkolenia, ale trzymamy kciuki by jeszcze do tego kiedyś wróci. Teraz rajdy rekompensuje sobie pieszymi wycieczkami w góry, a nawet próbuje wspinaczki. 

Jej wizja świata w 2050 roku jest bardzo pozytywna. Wierzy w ludzi i ma nadzieje, że uda nam się osiągnąć neutralność klimatyczną.

Klaudia, geniusz optymalizacji procesów 

Jest studentką na kierunku Zarządzanie Inżynierią Produkcyjną na AGH w Krakowie. Jak sama się przyznała, optymalizacja procesów to jej pasja. Dlatego postanowiła wybrać staż, podczas którego będzie mogła wykorzystać swoje zainteresowania. Wierzy że, zdobyte doświadczenia i wiedza przydadzą jej się na dalszych etapach rozwoju. 

Klaudia jest świetnie zorganizowana, dobrze zagospodarowany czas pozwala jej na studia, pracę i nauka języka rosyjskiego. W czasie przerwy wakacyjnej brak zajęć uzupełniła stażem. Ciągły rozwój to podstawa – mówi Klaudia.  W tym przypadku chyba nie dziwi, że w wolnym czasie lubi grać w szachy. Z zafascynowaniem również poznaje kulturę Korei Południowej. Swoje analityczne zacięcie chce wykorzystać inwestując na giełdzie. Na razie jednak na spokojnie rozeznaje się w rynku, ale niebawem planuje kupić pierwsze akcje. 

Stażu w firmie zajmującej się OZE nie wybrała przypadkiem. Zależy jej na zwiększeniu swojej wiedzy w temacie odnawialnych źródeł energii. Ponadto, dzięki Columbus Elite będzie mogła dowiedzieć się jak działa jedna z największych firm w tej branży w Polsce.  

Jak widzi świat w 2050 roku? Ma nadzieje, że ludzie zrozumieją powagę zagrożenia jakie na nas czeka, i zostaną podjęte stanowcze działania w sprawie globalnego ocieplenia. Tylko razem możemy zmienić świat. 

Columbus Elite to przede wszystkim ludzie z pasją

Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Dlatego chcemy by nasze stażystki poznały branżę OZE i by czas na naszym pokładzie był dla nich ciekawym doświadczeniem. Jedno jest pewne, na nudę z pewnością nie będą mogły narzekać!  Nasze działy: marketing, administracja i dział wsparcia procesów sprzedaży, z zapewni dziewczynom masę cennych doświadczeń.

Cieszymy się, że będą mogły z nami zdobywać i zwiększać swoje umiejętności.