Przejdź do treści
Blog.
praca Columbus

To nie jest praca dla Ciebie – chyba, że…

Praca w Columbus Elite jako handlowiec nie jest dla wszystkich. Wysokie zarobki, elastyczne godziny pracy, mogą być kuszące. Jednak zanim podejmie się decyzję, należy bardzo dokładnie przeanalizować za i przeciw. Praca przedstawiciela handlowego to nie tylko liczenie prowizji posprzedażowej na koniec miesiąca. To dziesiątki spotkań, rozmów i negocjacji. Jak wygląda kariera handlowca?

Jakie są cechy dobrego handlowca?

Skąd masz wiedzieć, czy praca agenta sprzedaży jest akurat dla Ciebie?  Przede wszystkim wiele zależy od tego, jakie cechy powinien mieć dobry przedstawiciel handlowy. W Columbus Elite coś o tym wiemy, poniżej opisaliśmy dla Ciebie kilka cech dobrego handlowca:

Zdolności komunikacyjne

Wydaje się, że bez tej cechy handlowiec nie miałby szans na powodzenie. To dzięki otwartości na ludzi łatwo nawiązuje rozmowę z każdym klientem. Chyba każdy z nas zna człowieka, który wchodzi do grupy pełnej nieznanych mu ludzi, a zachowuje się, jakby był ich najlepszym znajomym.

Empatia

Pozwala na wyczucie nastroju potencjalnego klienta. Cecha ta ułatwia „odczytanie” jego nastroju, obaw np. przed inwestycją w dany produkt i w odpowiedni sposób przedstawienie mu oferty. Jakie jeszcze cechy powinien mieć przedstawiciel handlowy?

Dobry słuchacz

Kiedy przekracza się próg domu klienta, cała koncentracja powinna zostać przekierowana właśnie na niego. Handlowiec powinien bacznie słuchać swoich klientów, być dokładnie dowiedzieć się, jaką mają potrzebę. Dobry agent sprzedaży w trakcie rozmowy od razu może reagować i przedstawić ofertę dostosowaną do oczekiwań klienta. 

Determinacja

Kariera handlowca jest uzależniona od jego determinacji i zaangażowania. W życiu nic nie przychodzi łatwo, nawet handlowcom. Nie jest tak, że idąc do klienta agent, ma 100% pewność, że podpiszę umowę. Często zdarza się, że ostatecznie po spotkaniu wychodzi się z niczym. Nie można się jednak poddawać. Optymistyczne nastawienie i cierpliwość to w pracy handlowca podstawa. 

Chęć do nauki

Wiadomo, że więcej sprzeda ten, kto doskonale zna swój produkt i jest w stanie opowiedzieć o nim wszystko. Oferując produkt technologiczny np. instalację fotowoltaiczną, doradca musi mieć wiedzę na temat działania, plusów i minusów posiadania instalacji, programów dotacyjnych oraz znać umowę, którą przedstawia klientowi do podpisania. Potencjalny klient ma wtedy poczucie, że rozmawia  człowiekiem kompetentnym i chętniej podpisze z nim umowę. 

Zarządzanie własnym czasem w pracy

Jeżeli przedstawiciel handlowy źle zaplanuje godziny spotkań w ciągu dnia, to najprawdopodobniej skończy się to na frustracji klienta, który np. czekał na spóźnionego doradcę. Takie sytuacje nie zbliżają agentów do podpisania umowy. Umiejętne zarządzanie czasem pozwala na bezstresową pracę.

Znajomość technik sprzedażowych

To z pewnością ułatwia pracę handlowca. Jedno jest pewne, każdy klient jest inny. Dzięki wykorzystywaniu wiedzy na temat metod efektywnej sprzedaży doradca łatwiej dopasuje odpowiedni sposób kontaktu z klientem. 

Kariera handlowca zaczyna się w Columbus Elite

Jeżeli czujesz, że powyższe cechy opisują właśnie Ciebie, to nie masz się nad czym zastanawiać. Columbus Elite, jako jedna z największych sieci sprzedażowych w branży OZE zapewnia Ci wszelkie szkolenia technologiczne, jak i sprzedażowe. Wszystko po to, byś mógł skutecznie rozwijać swoją karierę jako agent sprzedaży. Praca w Columbus Elite to świetna okazja, by nauczyć się zawodu handlowca od najlepszych. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zajrzyj na nasz profil i wyślij do nas swoje CV