Przejdź do treści
Blog.
columbus energy praca

Grupa Columbus to silna marka na rynku fotowoltaiki

Grupa Columbus, której częścią jest Columbus Elite na rynku odnawialnych źródeł energii działa już od ponad 7 lat. Od samego początku istnienia utrzymuje pozycję lidera fotowoltaiki w Polsce. To dzięki ciągłej ewaluacji i odpowiednio podjętym inwestycjom Grupa Columbus jest zawsze krok przed rynkiem.

Jednym z większych i rewolucyjnych przedsięwzięć, które niebawem odmieni cały rynek fotowoltaiczny, była inwestycja w technologię modułów oparta na perowskitach. Technologię opracowała firma Saule Technologies, a jej odkrywcą jest Olga Malinkiewicz. Dzięki funduszom pozyskanym od Grupy Columbus mogła ruszyć pierwsza na świecie linia produkcyjna ogniw perowskitowych. Moduły charakteryzują się elastycznością i niewielką wagą, dzięki temu sprawdzą się na niemal każdej powierzchni. 

 

Ja powiedział Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy – jako polska firma, z polskim kapitałem, chce inwestować w polskie technologie, które mogą zrewolucjonizować świat.

 

To dzięki odważnym decyzjom Grupa Columbus otrzymała od początku istnienia wiele nagród m.in.: Godło Teraz Polska za kompleksową obsługę Klienta Columbus Care, Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, EY Innowacyjny Przedsiębiorca Roku – za inwestycje w nowe technologie, Mistrz GPW 2019, Spółka roku NewConnect. 

Kompleksowość i bezkonkurencyjność

Grupa Columbus jako jedyna zapewnia swoim Klientom całkowicie kompleksową usługę. Oferta instalacji fotowoltaicznych rozszerzyła się o pompy ciepla, magazyny energii, ładowarki samochodowe. To jednak jeszcze nie wszystko, prokonsumenckie nastawienie Grupy prowadzi do ciągłego poszerzania oferty i doskonalenia jej. Już w tym momencie dla wszystkich Klientów dostępne są:

 

Columbus Care

To całkowicie kompleksowa obsługa Klienta od dnia audytu energetycznego aż po 15 letnią gwarancję totalną. Klienci mogą liczyć na pomoc na każdym etapie współpracy: wyliczenie mocy i przygotowanie indywidualnego projektu instalacji, profesjonalny montaż instalacji, złożenie odpowiednich dokumentów do zakładu energetycznego, serwis instalacji objęty 15 letnią gwarancją.  

Columbus Safe

Montaże instalacji fotowoltaicznych w Grupie Columbus wykonują wyszkolone ekipy monterskie, które stosują się do opracowanych najwyższych standardów. Bezpieczeństwo Klienta jest jednak najważniejsze, dlatego zostało zaprojektowane dodatkowe innowacyjne zabezpieczenie przeciw ewentualnemu pożarowi instalacji fotowoltaicznej. Wspomniane zabezpieczenie, to taśma samogasząca, która znajduje się w skrzynce elektrycznej. Gwarantuje ona bezzwłoczne ugaszenie miejsca zwarcia i zatrzymanie dalszych szkód. 

Prąd jak Powietrze

Klienci Columbusa dzięki tej usłudze mogą bezpłatnie magazynować nadwyżki wyprodukowanej energii i odebrać je w korzystnym rozliczeniu 1:1. Odebrana energia jest w 100% pochodzenia OZE oraz nie posiada terminu “przydatności”. Oznacza to, że Klient może wykorzystać nadprodukcję przez cały okres trwania umowy. Dodatkowo Grupa Columbus stworzyła specjalna aplikację ColumbusOS, w której Klienci mogą monitorować swoją produkcję i zdecydować co zrobią z nadwyżką energii.  

XAir

To najnowsza oferta Grupy Columbus skierowana nie tylko do Klientów. W sklepie – xStore – jest dostępne urządzenie xAir dzięki, któremu można na bieżąco monitorować zużycie energii. Urządzenie pozwala również zamienić nadwyżki uzysków energii na tokeny, które użytkownicy będą mogli wykorzystać w dowolny sposób dzięki usłudze Prąd jak Powietrze. Jedną z możliwości jest naładowanie samochodu elektrycznego w dowolnym miejscu w Polsce, energią wyprodukowaną z własnej instalacji fotowoltaicznej. 

Z pewnością, to nie koniec rozwoju i poszerzania usług prokonsumenckich Grupy  Columbus. Jako część  Grupy Kapitałowej, Columbus Elite rozbudowujemy sieć sprzedażową w całej Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym Klientom najwyższej jakości usługi i technologię.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, zajrzyj na nasz profil na Facebook’u!