Przejdź do treści
Blog.
przedstawiciel handlowy zarobki

Handlowiec – zarobki i kompetencje. Co musisz wiedzieć?

Bardzo ważnym elementem każdej pracy, jest wysokie i w miarę możliwości stałe wynagrodzenie. Tak też jest w zawodzie handlowiec – zarobki, możliwości to pierwsza rzeczy, która pojawia się, myśląc o pracy w tej branży. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć, na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Przedstawiciel handlowy — cechy, które skażą Cię na sukces

Cechy i kompetencje handlowca są bardzo ważne, bo to one decydują o jego sukcesach sprzedażowych. Dobry przedstawiciel handlowy powinien być komunikatywny, otwarty na ludzi, posiadać chęć rozwoju i znać techniki sprzedażowe. To głównie te elementy składają się na dobre wyniki sprzedażowe agenta.

Oprócz tego ważna jest także doskonała znajomość oferowanego produktu i wiara w jego skuteczność. Przedstawiciel handlowy powinien wzbudzać zaufanie Klientów i być dla nich pełnym oparciem. Do tego niezbędne są nie tylko umiejętności miękkie, ale także znajomość technicznych aspektów wybranej dziedziny.

Nie da się ukryć, że praca handlowca wiąże się z codziennymi wyzwaniami. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, z jakim Klientem przyjdzie nam się zmierzyć. Warto to ryzyko podjąć, choćby z powodu zarobków, jakie można uzyskać na stanowisku przedstawiciela handlowego. Są jeszcze inne zalety, jakie wiążą się z zawodem przedstawiciela handlowego. Czy warto budować taką karierę i dlaczego?

Jakie są jeszcze plusy w pracy handlowca? 

  1. Nie musisz posiadać dyplomów z ukończonych uczelni. W zawodzie handlowca najważniejsze jest „to coś”, dzięki czemu nie masz problemu z nawiązaniem kontaktu z drugim człowiekiem.
  2. Rozwój — przez brak możliwości przewidzenia, na jaki charakter Klienta trafimy, musimy działać elastycznie. Agenci sprzedaży mają bardzo dobrze rozwiniętą kreatywność i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 
  3. Zarobki — jak pisaliśmy już wcześniej, dochody agentów sprzedaży bezpośredniej mogą być bardzo wysokie i są one uzależnione jedynie od Twojego wysiłku i zaangażowania w pracę. Mówiąc wprost, im więcej sprzedasz, tym więcej zarobisz. 
  4. Satysfakcja z pracy — w bardzo łatwy sposób można sprawdzić czy nasza praca przynosi efekty. Przede wszystkim są one widoczne na koncie bankowym, co daje ogromną motywację do dalszych wyzwań. 
  5. I najważniejsze – nawiązywanie nowych znajomości! Jeżeli uwielbiasz poznawać nowych ludzi, to praca handlowca jest dla Ciebie. Być może nowo poznani ludzie okażą się kimś ważnym dla Twojej przyszłości.

Praca handlowca to idealny zawód dla osób, które szukają pierwszego doświadczenia zawodowego. W tej pracy nabędziesz wiele przydatnych umiejętności i cech charakteru, które z pewnością przydadzą Ci niezależenie od Twoich dalszych planów zawodowych. 

Ile zarabia handlowiec? 

Gdy rozważamy to, ile zarabia przedstawiciel handlowy, musimy wziąć pod uwagę, że zależy to od wielu czynników – przede wszystkim branży, ustalonej prowizji, a także skuteczności handlowca. Jesteś zainteresowany taką pracą? Dobrym pomysłem będzie wybranie branży, która ma duży potencjał na dynamiczny rozwój. Im bardziej popularny jest wybrany przez nas sektor – tym większą szansę mamy, że konsumenci będą potrzebowali naszego produktu. To z kolei ma realny wpływ na Twoje potencjalne zarobki.

Warto też pamiętać o tym, że handlowiec to zawód, który daje nam wiele możliwości rozwoju. Przekłada się to nie tylko na większe zarobki, ale także na możliwość awansu. Dzięki pracy jako przedstawiciel handlowy mamy pewność, że praca będzie przynosiła nam satysfakcję na wielu obszarach – wszystko jednak zależy od naszego zaangażowania.

Handlowiec – zarobki i praca w Columbus Elite

Columbus Elite rozwija się w branży OZE, tworząc w ciągu dwóch lat największą sieć sprzedaży w Polsce. Praca w firmie o stabilnej pozycji na rynku gwarantuje zatrudnienie nawet na kolejne kilkanaście lat. Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy szkolenia techniczne, jak i sprzedażowe. Dzięki temu każdy nasz pracownik ma równe szanse na sukces.

W Columbus Elite agenci mają szansę nie tylko na konkurencyjne prowizje sprzedażowe. Praca z nami to także realny wpływ na pozytywne zmiany dla klimatu. Przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska i do zwiększenia świadomości ekologicznej. Wiemy, jak ważna jest zmiana codziennych nawyków i tworzenie ekoenergetycznych rozwiązań dla domów.

Jeżeli chcesz pracować jako handlowiec — zarobki na pewno Cię nie zawiodą. Najważniejsze, co musisz zrobić, to upewnić się, że masz do tego predyspozycje. W końcu znaczna część Twoich zarobków, będzie zależała od tego, czy potrafisz nawiązać z Klientem satysfakcjonującą relację. Oferty pracy na stanowisko handlowca są bardzo zróżnicowane. Ile więc zarabia przedstawiciel handlowy? Zarobki podobnie jak forma współpracy są bardzo klarowne. W Columbus Elite masz od samego początku jasną informację, że możesz zarobić w pierwszym miesiącu nawet od 6 do 16 tysięcy złotych. Zainteresowany?

Szukasz pracy, która poza dobrymi zarobkami, da Ci satysfakcję i pomoże naszej planecie? Dołącz do Columbus Elite, razem możemy więcej! Zajrzyj też na nasz profil na Facebook’u!