Przejdź do treści
Blog.
columbus opinie

Opinie na temat fotowoltaiki – obalamy mity!

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to decyzja na najbliższe 30 lat. Dlatego podejmując ją powinniśmy dokładnie poznać plusy i minusy tego przedsięwzięcia. Na forach i grupach internetowych można znaleźć masę informacji na temat paneli słonecznych i ich opłacalności. Czy można jednak ufać takim opiniom? Z pewnością warto je przejrzeć nawet dla wiedzy, jakie pytania można zadać na realnym spotkaniu z doradcą. Przede wszystkim jednak najważniejszy jest wybór firmy, którą wykona dla nas taką usługę. 

 

Rynek w tym momencie został zalany przez małe firmy, dość często jednoosobowe, które zajmują się usługami montażu instalacji. Trzeba się jednak zastanowić, czy taka firma jest w stanie zapewnić nam długą gwarancję na swoją usługę. Najbezpieczniejszym wyborem są duże firmy, które dają nam kompleksową usługę, poczucie bezpieczeństwa i długą gwarancję.

 

Dlaczego fotowoltaika?

Fotowoltaika to coraz bardziej popularne rozwiązanie do zasilania domów, gospodarstw rolnych, a nawet fabryk i biur. Energia wytwarzana jest ze światła słonecznego i jest w 100% ekologiczna. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możemy w pełni zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, a jednocześnie obniżyć rachunki za prąd, stąd coraz większa popularność tej technologii. Odnawialne źródła energii są atrakcyjnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wciąż rosnące rachunki za energię. Z perspektywy czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkanaście tys. złotych w przeciągu 30 lat pracy instalacji. 

 

Mity o fotowoltaice

Należy obalić również mity jakie krążą po sieci na temat fotowoltaiki: 

  • Polska jest za mało słonecznym krajem na montaż instalacji fotowoltaicznej – nasłonecznienie w naszym kraju wynosi 1050 – 1160 kWh/m²/rok, to znaczy że panele są w stanie wyprodukować wysokie uzyski. 
  • Fotowoltaika w Polsce nie ma sensu, niech sobie w Afryce montują – wysokie upały źle wpływają na pracę instalacji fotowoltaicznych, moduły przegrzewają się i zmniejszają swoje uzyski. Klimat Europejski jest najbardziej optymalny do pracy modułów. 
  • instalacja nie działa gdy jest pochmurno – chmury w niczym nie przeszkadzają, panele słoneczne są w stanie produkować prąd ze światła rozproszonego
  • by założyć instalację trzeba przejść przez wiele formalności – instalacje poniżej 50kW nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarczy, że jest się właścicielem nieruchomości, na której ma zostać zamontowana instalacja. W Columbus Elite zapewniamy naszym Klientom kompleksową obsługę w tym złożenie wszelkich potrzebnych dokumentów do zakładu energetycznego oraz gwarantujemy wsparcie przy składaniu wniosku o dotację “Mój prąd”.
  • instalacja nie działa zimą – tak jak w przypadku zachmurzenia, instalacja fotowoltaiczna pracuje, gdy na zewnątrz jest jasno, przez cały rok. Zimą można dostrzec spadek uzysków, jednak jest on spowodowany tylko krótszym dniem. 
  • panele słoneczne i kolektory słoneczne, przecież to to samo – faktycznie obie technologie działają poprzez docierające promienie słoneczne. Jednak panele słoneczne przetwarzają promienie słoneczne w energię elektryczną, którą jesteśmy w stanie użyć do zasilania całego domu. Dzięki kolektorom słonecznym ogrzewamy wodę użytkową w domu. 
  • instalacje są awaryjne – dobrze zamontowane panele na dachu bądź gruncie powinny działać bezawaryjnie.

Jak widać, mitów krążących po sieci jest sporo. Polecamy spotkanie z Doradcą Energetycznym Columbus Elite, który sprawdzi zapotrzebowanie na moc i warunki montażowe. 

Chcesz założyć instalację fotowoltaiczną? Wybierz firmę, która zagwarantuje Ci najwyższą jakość technologii i kompleksową usługę, wybierz Columbus Elite. 

Zapraszamy do polubienia nasz profil na Facebook’u!