Przejdź do treści
Blog.
praca przedstawiciel handlowy

Kontakt z ludźmi a praca handlowca

Praca jako przedstawiciel handlowy w branży odnawialnych źródeł energii wiąże się z dobrymi zarobkami. Ale czy każdy jest w stanie je osiągnąć? Wpływ na nasze zarobki w pracy agenta sprzedaży mają przede wszystkim nasze “wrodzone” cechy, takie jak:

  • otwartość na ludzi
  • umiejętność słuchania
  • komunikatywność

Jeżeli posiadasz te cechy to jest szansa, że praca agenta sprzedaży jest właśnie dla Ciebie. 

W wielu profesjach potrzebne jest specjalistyczne wykształcenie, by móc pracować w danym zawodzie. Praca jako przedstawiciel handlowy polega na w głównej mierze na umiejętnościach miękkich i doświadczeniu niż wyuczonej teorii. 

Co jest najważniejszą umiejętnością w pracy przedstawiciela handlowego? 

Kontakt z ludźmi, bez tego praca handlowca nie mogłaby istnieć. Dla przedstawiciela handlowego wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem powinna być łatwa i naturalna. Umiejętność rozpoczęcia jak i zakończenia rozmowy w taki sposób, by nie urazić potencjalnego Klienta. Praca agenta sprzedaży to również negocjacje, które dość często występują w parze z nieprzewidzianymi sytuacjami. Przecież nie każdy Klient przyjmuje doradcę z otwartymi ramionami, dość często zdarza się wręcz, że jest poirytowany zajmowanym mu czasem. I w takim przypadku cecha słuchania i wyczuwania potrzeb Klienta jest bezcenna. Przed przedstawieniem oferty handlowiec musi dowiedzieć się dlaczego Klient w taki sposób zareagował, poznać jego motywację i zbudować z nim więź zaufania. 

Skuteczny handlowiec to wiarygodny handlowiec. Próba sprzedania produktu, w który nie wierzy sam agent w dużej mierze od początku spisana jest na niepowodzenie. Praca w Columbus Elite to swego rodzaju misja, w której agenci sprzedaży obierają rolę edukatora zwiększającego świadomość ludzi dotyczącą rozwiązań technologicznych w trosce o środowisko. 

Praca jako przedstawiciel handlowy czeka na Ciebie!

Jeżeli jesteś otwarty na ludzi, potrafisz łatwo nawiązywać z nimi znajomości a los natury nie jest Ci obojętny, to praca w Columbus Elite jest właśnie dla Ciebie. Zagwarantujemy Ci techniczne szkolenia wprowadzające w świat OZE oraz szkolenia ze skutecznych technik sprzedażowych, które przygotują Cię do pracy w terenie. Nauka pod okiem najlepszych agentów sprzedażowych Columbus Elite.  Wysokie prowizje sprzedażowe i możliwości szybkiego awansu zawodowego. Wszystko zależy od Twojej ambicji i zaangażowania pracy. 

Wyślij do nas swoje CV:

https://columbuselite.pl/#anchor-dolacz-do-nas

Jeśli chcesz poznać nas lepiej, zajrzyj na nasz profil na Facebook’u!