Przejdź do treści
Blog.

Czym jest bilansowanie 1:1?

Columbus Elite, w ramach grupy kapitałowej Columbus, daje swoim Klientom możliwość odebrania 100% wyprodukowanej energii. Na czym polega bilansowanie 1:1 i jak działa usługa Prąd jak Powietrze, dowiesz się z artykułu.

Bilansowanie 1:1 w Columbus Elite

Jako prosument korzystasz na bieżąco z prądu uzyskiwanego przez Twoje panele fotowoltaiczne. Gdy zapotrzebowanie na energię jest mniejsze, jest ona przekazywana do sieci energetycznej. Do tej pory, cała nadwyżka wracała do Ciebie pomniejszona o 20%. Aktualnie, Columbus w ramach bilansowania 1:1 wprowadza udogodnienie, które pozwoli na odbieranie wyprodukowanej przez Ciebie mocy w całości.

Jakie korzyści niesie bilansowanie 1:1

Dzięki bilansowaniu 1:1 instalacja fotowoltaiczna staje się jeszcze bardziej opłacalna. Dzieje się tak ze względu na fakt, że mamy więcej prądu na nasze potrzeby. Możesz swobodnie dysponować energią kiedy tylko chcesz. Bez obaw że zabraknie Ci zasilania. Należy wspomnieć o usłudze Prąd jak Powietrze, która umożliwia przekazywanie wyprodukowanego prądu komu tylko zechcesz. A to wszystko za sprawą intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Kto może skorzystać z Bilansowania 1:1?

Każdy obecny i przyszły Klient Columbus Elite ma możliwość skorzystania z usługi Prąd jak Powietrze, po wcześniejszym bezpłatnym zarejestrowaniu swojego konta w usłudze Columbus Care. Aby dokonać rejestracji wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Columbus Elite. Pierwszy etap usługi będzie przeprowadzał bilansowanie 1:1 w taryfie G (odbiorcy indywidualni). W planach jest także umożliwienie bilansowania przedsiębiorcom będących taryfie C i B.

Jakie są etapy wprowadzania bilansowania 1:1?

Odbiorcy w taryfie G12w będa mogli odbierać wyprodukowany przez siebie prąd w pierwszej kolejności. Mogą to robić codziennie w godzinach 13:00-15:00 oraz 22:00-6:00, a także przez cały weekend oraz dni wolne od pracy (strefa 2 taryfy G12w).

Wdrożenie programu Prąd jak Powietrze nastąpi w trzech etapach:

  1. zapewnimy bilansowanie energii 1:1 przy instalacjach o mocy do 50 kWp – w taryfie G12w (odbiór poza szczytem),
  2. udostępnimy bilansowanie 1:1 we wszystkich strefach,
  3. uruchomimy tokenizację energii za pomocą technologii blockchain, która umożliwia przekazywanie i odbieranie jej w dowolnym miejscu.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z usługą Prąd jak Powietrze oraz z Bilansowaniem 1:1.