Przejdź do treści
Blog.

Jak się zorganizować? Zrób to dobrze!

Jako przedstawiciel handlowy powinieneś wiedzieć, że grunt to dobrze zaplanowana praca. No właśnie… Nie jest to łatwe, bo trzeba mieć na to przede wszystkim czas, a potem pomysł no i narzędzia. O tym co i jak zrobić, aby ułożyć od nowa listy zadań i być gotowym na każde wyzwanie, przeczytasz w tym artykule. Dzięki temu, praca będzie zdecydowanie przyjemniejsza i bardziej zorganizowana.

Zdarza Ci się zapominać? Nie tylko Tobie. Świat kręci się coraz szybciej, a doba jak na złość ma tylko 24 godziny. Lepsza organizacja siebie to wyższa skuteczność, a to w pracy handlowca wiadomo rzecz najważniejsza.

Praca jako przedstawiciel handlowy to tworzenie listy zadań!

Większa efektywność w pracy pojawia się wtedy, kiedy dokładnie wiemy co i kiedy musimy zrobić. Oszczędzamy wówczas czas na myślenie i przypominanie sobie czym aktualnie możemy się zająć. Lista zadań, to także oszczędność siły i napięć związanych z improwizacją w poszukiwaniu najbardziej kreatywnych i skutecznych rozwiązań. Spotkanie, telefon, mail, umowy – wszystko da się zaplanować. Lista zadań przyda się zatem menagerom i pracowitym handlowcom, którym głowy puchną od nadmiaru obowiązków.

Co powinno trafić na listę?

Lista zadań może dotyczyć nie tylko pracy, ale również różnych aspektów życia lub dnia. Aby sprawniej zarządzać sobą w czasie, do poszczególnych zadań, dorzuć konspekt. To szczegółowy opis tego, co musisz zrobić, z kim się spotkać lub jakie kroki podjąć, aby odhaczyć konkretne zadanie ze swojej listy. Gotowy plan działa i recepta na sukces.

Przedstawiciel handlowy = zaplanowana praca!

Aby lista zaczęła działać, a w efekcie pomagać Ci uporać się z natłokiem spraw, musisz być regularny. Co wieczór wpisuj nowe zadania i wykreślaj te, które udało Ci się zrealizować w ciągu dnia. Regularny przegląd listy zadań, to klucz do systematyczności i dyscypliny. Takie działanie szybko wejdzie Ci w nawyk i pomoże być na bieżąco z tym, co czeka na Ciebie następnego dnia. Do każdego zadania dołącz datę i godzinę realizacji, to ustali priorytety i nada tempo Twojej pracy.

Wrzuć na luz

Pamiętaj, aby każdego dnia na swojej liście zapisywać jedno zadanie – odpoczynek. Przerwa i czas na tzw. reset to wymóg konieczny do zachowania zdrowia i wysokiej wydajności. Wyznacz sobie pory dnia, które przeznaczysz na książkę, ulubiony serial aktywność fizyczną lub rozmowę z bliskimi. 

 

Praca jako przedstawiciel handlowy to szansa na elastyczną organizację własnego kalendarza. Zarządzaj swoim czasem swobodnie. W Columbus Elite to Ty planujesz swój dzień pracy. Dołącz do nas. Wyślij CV.

 

Odwiedź nasz profil na Facebook’u!