Przejdź do treści
Blog.

Columbus Elite stawia na rozwój sieci sprzedaży i projektu Zielona Franczyza

Ze względu na intensyfikację działań zmierzających do rozwoju sieci sprzedaży i projektu Zielonej Franczyzy Zarządy Spółek Columbus Elite S.A. i Columbus Energy S.A. podjęły decyzję o przesunięciu w czasie debiutu giełdowego Spółki Columbus Elite S.A.

Debiut Zielonej Franczyzy  spotkał się z tak dużym zainteresowaniem rynku, że Spółki postanowiły skupić się na jego rozwoju i na tym, by nadążyć za oczekiwaniami franczyzobiorców i zapewnieniem najwyższej jakości wdrożenia w ten rentowny projekt. 


– “Columbus Elite to bardzo ważne ogniwo w Grupie Kapitałowej Columbus Energy – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. – Dzięki technologii sprzedaży Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja, reprezentujących Zarząd Spółki, skalujemy się wszyscy równolegle. „Zielona Franczyza”, czyli nowa oferta, jaką teraz wspólnie wdrażamy, jest unikatowym systemem współpracy dla sieci sprzedaży i agentów. Rozumiem podejście naszych wspólników, że lepiej chwilę poczekać z debiutem na giełdzie i skupić się na rozwoju biznesu. Sam wiem jak wieloma informacjami musimy się dzielić z rynkiem, a gdybyśmy nie byli publiczni, wolelibyśmy zachować to jako informacje wewnętrzne.


– Wspólnie zdecydowaliśmy się dojść do porozumienia w sprawie rozwiązania umów z Blumerang – wyjaśnia Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite S.A. – Tempo naszego rozwoju, wprowadzenie oferty “Zielonej Franczyzy” oraz ambicja konsolidacji rynku sprzedaży agencyjnej wymaga skupienia się przede wszystkim na działalności operacyjnej, aby cała Grupa mogła skalować się w takim tempie. Nie mamy dziś wystarczająco czasu, żeby go poświęcać na prace związane z budowaniem wartości Spółki z punktu widzenia rynku kapitałowego. Chcemy się skupić na pracy, która dzisiaj daje nam wszystkim efekty.  W najbliższym czasie podpiszemy nową umowę inwestycyjną z Columbus Energy, jednak główne założenia naszej współpracy się nie zmienią.

 


– Istotne, abyśmy reinwestowali zysk, jaki generujemy – dodaje Rafał Kołłątaj, Wiceprezes Columbus Elite S.A. – Dlatego inwestycje kapitału w farmy fotowoltaiczne, długoterminowe aktywa, mogą dać w przyszłości świetną wartość również dla inwestorów z rynku kapitałowego. Aktualnie chcemy skupić się na rozwoju Spółki i agregowaniu sieci sprzedaży w ramach naszej oferty, ale nie wykluczamy – i jest to naszą ambicją – że w niedalekiej przyszłości zawitamy na warszawskim parkiecie. Czujemy, że nasze know-how i jego efekty, które dajemy całej Grupie Kapitałowej Columbus, powinny jeszcze pozostać w sferze niepublicznej.


January Ciszewski reprezentujący spółkę Blumerang Investors S.A., zaktualizował koncepcję na Spółkę i zaprasza do niej Saule Technologies SA wraz z Olgą Malinkiewicz, która komercjalizuje ogniwa perowskitowe.

 


– Całkowicie rozumiem decyzję Columbus Elite, jest to rozsądna strategia rozwoju biznesu – komentuje January Ciszewski, Prezes JR Holding S.A., reprezentujący też Blumerang Investors S.A. – Grupa Columbus chce skonsolidować rynek nowoczesnej energetyki, a wejście na giełdę Columbus Elite może poczekać, a ponieważ JR Holding S.A. posiada umowę z Saule Technologies i wspólnie poszukiwaliśmy opcji wejścia na giełdę, zaproponowałem wejście przez Blumerang Investors S.A., zwłaszcza że Spółka była przygotowana do takiej transakcji. Liczę, że szybko będziemy finalizować pozostałe dokumenty.


– Saule Technologies zdecydowało się podpisać umowy z Columbus Energy i JR Holding jak mówi Olga Malinkiewicz, Co-Founder&CTO Saule Technologies S.A. – Jesteśmy w historycznym momencie, nie tylko dla nas, ale możliwe że również dla całego świata odnawialnej energetyki użytkowej. Ogniwa perowskitowe przenieśliśmy z laboratorium na linie produkcyjną. To światowy przełom, a możliwości zastosowania tej technologii są praktycznie nieskończone. Podchodzimy jednak z pokorą do procesu komercjalizacji, aby zrobić to w sposób właściwy. Wejście na giełdę da nam kolejny element, czyli transparentność i wiarygodność.


Jesteśmy przekonani, że podjęte decyzje strategiczne pozwolą obu Spółkom na dynamiczny rozwój i pełne wykorzystanie możliwości jakie daje rynek i Grupa Kapitałowa.