Przejdź do treści
Blog.

Pracuj jako agent sprzedaży! OZE czeka!

Z żadnej książki nie jesteśmy w stanie wynieść tyle wiedzy co z prawdziwej praktyki zawodowej. Nie każdy zawód wymaga wyższego wykształcenia, w niektórych trzeba posiadać odpowiednie cechy charakteru. Praca jako agent sprzedaży wymaga tak naprawdę wielu talentów, by osiągać wysokie wyniki sprzedażowe. Handlowca można określić swego rodzaju “psychologiem”, który ma rozpoznać jego emocje i potrzeby. Jak i  “dyplomatą”, który w nienatarczywy sposób ma przekonać klienta do zakupu produktu. W trakcie rozmowy w cztery oczy musi zbudować zaufanie i więź, jest to podstawa udanej transakcji i zadowolonego klienta. Pracuj w Columbus Elite. Odnawialne źródła energii stwarzają wiele możliwości na rozbudowanie swojej kariery. Pracuj z nami!

Praktyka zawodowa handlowca

W każdej pracy na początku uczymy się trochę metodą prób i błędów. Damy Wam kilka przydatnych rad z naszego doświadczenia. 

  1. Jeżeli masz kontakt do potencjalnego klienta, nie czekaj! Im dłużej będziesz zwlekać tym większe prawdopodobieństwo, że stracisz go. Nawet 30 minut może zaważyć o Twoim sukcesie.
  2. Jeżeli klient nie odebrał za pierwszym razem nie skreślaj go. Według badań Velocify aż 93% osób odbiera dopiero za 6 razem.
  3. Poniedziałki są ciężkie dla każdego. Dni z największą skutecznością sprzedaży to środa i czwartek. Oczywiście nie ma co odpuszczać reszty dni, ale w te dwa szczególnie można się przyłożyć. 
  4. Dzwoń rano między 8 a 9 albo po południu od 16 do 18, wtedy jest większa szansa, że potencjalny klient odbierze. Nie każdy może rozmawiać w pracy. 
  5. Poinformuj na początku rozmowy, że ten telefon nie będzie trwać długo. Możesz powiedzieć “Zajmę Panu 5 minut”, konkretne określenie czasu wzbudza większe zaufanie. 
  6. Uśmiechaj się! Nawet rozmawiając z Klientem przez telefon nie zapominaj o uśmiechu, sprawia on, że po drugiej stronie słuchawki brzmisz optymistycznie i przyjaźnie. 
  7. Zadawaj otwarte pytania. Nic tak nie buduje zaufania jak chęć poznania dokładnie potrzeb drugiej osoby. 
  8. Musisz być ekspertem w temacie produktu jaki oferujesz. 
  9. Bądź fanem oferty, którą sprzedajesz.
  10. Jeżeli czujesz, że klient nie wykazuje zainteresowania, nie bój się zapytać “dlaczego?”.

Handlowiec pracujący w branży OZE ma wielki przywilej oferowania swoim klientom technologię, która nie tylko sprawi, że ich rachunki za energię spadną niemal do zera ale również ich dom stanie się przyjazny środowisku. Taki produkt sprawia, że agenci sprzedaży odnawialnych źródeł energii osiągają bardzo wysokie wyniki.

Odnawialne źródła energii to szansa! Pracuj z nami!

W Columbus Elite handlowcy mają w ofercie najlepszej technologii panele fotowoltaiczne oraz pakiet usług Columbus Care, które gwarantują Klientowi opiekę nad instalacją przez wiele lat oraz inne dodatkowe bonusy. 

Jeżeli chcesz zacząć pracę jako agent sprzedaży bezpośredniej w firmie, która satysfakcję Klienta stawia na pierwszym miejscu dołącz do Columbus Elite. 

Razem stworzymy zieloną przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Odwiedź nas na Facebook’u!