Przejdź do treści
Blog.

Praca przedstawiciela handlowego jest dla Ciebie?

Nie każdy da sobie radę. Zawieranie umów i biznesowe środowisko to zbyt wiele dla sympatyków spokojnego tempa w pracy. Dla tych, którzy narzekają na brak zajęć, wyzwań i okazji do wykorzystania swoich możliwości mamy krótki test. Sprawdź czy najbardziej poszukiwany zawód w Polsce jest dla ciebie!

Dobry handlowiec jest na wagę złota. Sukces w tym zawodzie, to nie tylko solidna pensja i premie za wyniki, ale też gwarantowany awans w firmie i budowanie swojego biznesowego imperium. Kierunkowe wykształcenie nie jest potrzebne, bo tu liczą się predyspozycje. Co musisz wiedzieć, jeżeli myślisz, że przedstawiciel handlowy to profesja dla ciebie?

Na czym polega praca przedstawiciela handlowego?

Niewiele czasu spędza w biurze, bo to zawód niezwykle mobilny i dynamiczny. Nudy tu nie ma, bo nawiązywanie i podtrzymywanie relacji biznesowych, to angażujące, a przy tym niezwykle ciekawe i ekscytujące zajęcie. Przedstawiciel handlowy buduje wizerunek firmy, dba o jej reputację, analizuje rynek oraz sprzedaje. Jak to robi?

Praca, która polega na słuchaniu i zadawaniu pytań

Umiejętność nawiązywania kontaktów, otwartość i optymizm. Bez tego ani rusz w teren, bo przedstawiciel handlowy sprzedaje w trakcie rozmowy. Jeżeli lubisz ludzi i szybko łapiesz nić porozumienia, to jest duża szansa na, zadowolonego klienta i szereg poleceń. Rekomendacja w gronie rodziny i znajomych, to woda na młyn w świecie sprzedaży, a dla ciebie nowa okazja na podpisanie kolejnej umowy.

Szata nie zdobi człowieka? Jest odwrotnie!

Znasz się na modzie, śledzisz trendy i lubisz dobrze wyglądać? Nienaganny wygląd, to wizytówka firmy, w której pracujesz, bo klienci kupują wzrokiem. Schludny i adekwatny do sytuacji strój wzbudza zaufanie i szacunek. Jeżeli dobry wygląd połączysz z wiedzą, elokwencją i właściwym dla zawodowego sprzedawcy zachowaniem, możesz być pewny, że słupki sprzedaży przy twoim nazwisku poszybują w górę.

Produkt, który zwala z nóg

Kluczem do udanej sprzedaży jest atrakcyjny produkt. Jego wartość określa to, które z problemów klienta potrafi rozwiązać i w jaki sposób. Fotowoltaika obniża rachunki za prąd, pomaga zaoszczędzić pieniądze, daje niezależność energetyczną, a także nie zanieczyszcza środowiska. Wystarczy jedynie zaangażowanie i dobra prezentacja oferty. Columbus Elite nie tylko wdraża nowych pracowników, ale również prowadzi stały nadzór nad płynnym rozwojem umiejętności podczas szkoleń hybrydowych – online i stacjonarnych. Interesuje Cię praca z nami? Sprawdź gdzie aktualnie rekrutujemy handlowców.

Posłuchaj dlaczego praca w Columbus Elite jest satysfakcjonująca.