Przejdź do treści
Blog.

Stabilne zatrudnienie w OZE

W 2020 roku cała gospodarka na świecie została poddana niełatwej próbie pandemii koronawirusa. Duża część przedsiębiorstw mocno odczuła negatywny wpływ nastałej sytuacji. Wiele musiało zamknąć swoją działalność. Jest jednak branża, która pomimo kryzysu dalej się rozwijała. Mowa o odnawialnych źródłach energii, jej technologii oraz popycie na nią. Dzięki nieprzerwanemu rozwojowi OZE stworzyło wiele miejsc pracy. Osoby, które straciły swoje wcześniejsze zatrudnienie przez pandemię, ale i nie tylko, miały szansę na przebranżowienie się i od razu znalezienie pracy.

Rozwój firm OZE w Polsce

W ciągu ostatnich kilku lat ilość przedsiębiorstw zajmujących się odnawialnymi źródłami energii wzrosła wielokrotnie. Firmy, które zajmują się importem paneli fotowoltaicznych, firmy monterskie, sprzedażowe, są również firmy, które kompleksowo obsługują swoich klientów.

Columbus Elite jest dobrym przykładem firmy kompleksowej. Nasze wynik za 2020 rok pokazują, że zrobiliśmy dużo dobrej roboty. Stworzyliśmy wiele miejsc pracy, powiększając naszą strukturę sprzedażową do ponad 500 agentów w całej Polsce i wciąż rekrutujemy. Dzięki zapleczu technologicznemu naszej Grupy Kapitałowej Columbus, możemy zaoferować naszym klientom najwyższej jakości technologię oraz usługę. Mimo że Columbus Elite istnieje dopiero trochę ponad 1,5 roku, udało nam się w 2020 roku osiągnąć 48MW zamontowanej mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jest to aż 10 847 domów z własną ekologiczną elektrownią słoneczną.

Wzrost energii z odnawialnych źródeł energii

Nie tylko wyniki sprzedażowe firm zajmujących się OZE pokazują realne zmiany w energetyce Polski. Kolejny rok z rzędu zużycie energii elektrycznej w Polsce spadło. Optymistyczną informacją jest fakt, że wyprodukowaliśmy mniej energii z węgla i osiągnęła ona rekordowo niski poziom 70%. Elektrownie opalane węglem kamiennym odnotowały 9% spadek, a węgla brunatnego 8%. Jest to najniższy zanotowany poziom produkcji w ponad stuletniej polskiej historii energetyki. Zwiększyła się za to moc miksu energetycznego, czyli: gazu, wiatru, fotowoltaiki. Największy wzrost osiągnęła fotowoltaika, co roku powiększa swoje wpływy do sieci energetycznej, w 2020 roku o 176%.

Transformacja energetyczna w Polsce tak naprawdę dopiero się zaczyna. Jeżeli szukasz stabilnej pracy jako przedstawiciel handlowy w sektorze z wizją ciągłego rozwoju, najlepszym wyborem będzie Columbus Elite. Naszym pracownikom gwarantujemy wszystkie szkolenia potrzebne do rozpoczęcia efektywnej pracy. Dużym plusem jest elastyczny czas pracy oraz atrakcyjne zarobki, które pozwalają korzystać z życia.

Praca w OZE to swego rodzaju misja, która realnie wpływa na poprawę stanu środowiska. Dołącz do branży przyszłości i razem z nami zmieniaj świat na lepsze.

Wyślij CV

Odwiedź nasz profil na Facebook’u!