Przejdź do treści
Blog.

Ucz się w pracy – czy studia są konieczne?

Czy studia są konieczne, aby zarabiać duże pieniądze, awansować i osiągać sukcesy wraz ze wzrostem wiedzy i umiejętności? Są zawody, które wymagają studiów, jednak to nieprawda, że bez dyplomu wyższej uczelni nie można niczego osiągnąć. W Columbus Elite regularnie szkolimy pracowników, chcemy by mieli jak najlepsze kwalifikacje potrzebne do pracy.

Czasy ukończonych studiów i pewnej pracy dawno minęły. Dziś tytuł licencjata czy magistra nauk z dowolnego kierunku, nie wystarczy, bo wielu pracodawców stawia na realne umiejętności. Wśród kandydatów na firmowe wakaty szukają przede wszystkim osób, które mają predyspozycje. Nie dziwi więc fakt, że młodzi ludzie, jeszcze w trakcie nauki, kończą dodatkowe kursy i szukają pracy, aby zdobyć cenne doświadczenie. Czy jednak pierwsza praca zawsze musi oznaczać niskowykwalifikowane stanowiska jak kelner, barman czy kierowca taxówki?

Studia nie uczą pracować

Studia kształtują inteligencję społeczną – poszerzają horyzonty, uczą zawierania kontaktów, budują pewność siebie i pogłębiają nasze zaangażowanie. Dostarczają również ogromu teorii, bo z praktyką bywa już różnie. Czasami jednak przez źle wybrany, a co gorsza nie przyszłościowy kierunek, możemy stracić lata wysiłku, by ostatecznie zatrudnić się gdziekolwiek poniżej naszych kwalifikacji i oczekiwań finansowych. Są tacy, którzy podejmują to ryzyko. Są i tacy, którzy radzą sobie w życiu, bo studia i biret absolwenta odłożyli nieco na potem.

Bez dyplomu? Przyjmujemy!

Świat zmienia się w zawrotnym tempie. Każdego dnia ewoluuje, przeobraża się. Wymaga od nas coraz to nowszych umiejętności i tego, że będziemy uczyć się na bieżąco.

– Mało kto we współczesnym, pędzącym świecie ma ten komfort, by poświęcić od 3 do 5 lat na edukację, która może okazać się bezzasadna i zamiast dać mu wyśnioną przyszłość przynosi tylko rozczarowanie i frustrację – ocenia Paweł Bednarek, prezes spółki Columbus Elite. – Według badań największego polskiego serwisu z ofertami pracy, aż 63% ankietowanych uważa, że nie potrzebuje studiów lub nie jest przekonana o ich realnej wartości. Młodzi ludzie żyją szybko, chcą dużo tu i teraz. W Columbus Elite rozumiemy te potrzeby, dlatego wychodzimy im naprzeciw. Dajemy dużo, oczekując niewiele – mówi o doświadczeniu zawodowym kandydatów w branży OZE prezes Bednarek.

Kursy zamiast studiów, praca w Columbus Elite zamiast staży

Rynek pracy potrzebuje dziś specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Chłonie znawców tematu, profesjonalistów i pasjonatów. Takich właśnie pracowników kształci Columbus Elite S.A. Oprócz pracy i nieprzeciętnych zarobków obejmuje także wszystkich pracowników systemem szkoleń, kursów i mentoringu. Dzięki temu zdobywanie wiedzy można efektywnie łączyć z pracą zawodową i rozwojem kariery. Kogo aktualnie szukamy do pracy, sprawdzisz tutaj.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook’u!