Przejdź do treści
Blog.

Columbus Elite w kwietniowym Forbes

Kolejna odsłona Mój Prąd rozpocznie się już niebawem, nic dziwnego więc, że coraz więcej się o nim mówi. W kwietniowym Forbes znajdziemy wiele artykułów dotyczących odnawialnych źródeł energii. W jednym z nich wypowiada się na temat wpływu dotacji na OZE Wiceprezes Columbus Elite, Rafał Kołłątaj.

“Mój Prąd” 3.0

Już z początkiem lipca ma ruszyć kolejna odsłona programu “Mój prąd” finansującego mikroinstalacje fotowoltaiczne. Nowa edycja ma zostać rozszerzona o ładowarki samochodowe oraz magazyny energii. To świetne odpowiedź na pojawiające się pytania dotyczące obciążenia sieci elektroenergetycznej.

 

Jak powiedział Rafał Kołłątaj:

“Teraz jest czas na wsparcie projektów uzupełniających dystrybucję energii produkowanej ze słońca, na przykład o dotację na jednoczesny zakup i instalację fotowoltaiki oraz ładowarek do samochodów elektrycznych.”

 

Posiadając instalację fotowoltaiczną, ładowarkę samochodową i własny magazyn energii stajemy się całkowicie niezależni energetycznie. Nie tylko unikamy problemu obciążenia sieci, ale również tworzymy własną autonomię, zamkniętą sieć dzięki której nie tylko zasilimy własne domostwo, ale i naładujemy samochód, którym podróżujemy do pracy. Dzięki temu jesteśmy niezależni od dystrybutorów i podwyżek cen prądu. To świetna zielona wizja przyszłości.  

Przyszłość dotacji OZE

Dzięki dofinansowaniom wielu ludzi decyduje się na zakup instalacji fotowoltaicznej. Dotacje to dobry pomysł na zachęcenie obywateli, ale i również sposób na osiągnięcie założonego przez Unię Europejską planu neutralności klimatycznej do 2050 roku. 

 

Dlatego jak sądzi Rafał Kołłątaj: 

“Kierunkiem dla dofinansowań w sektorze OZE powinno być upraszczanie rozwiązań legislacyjnych i dalsza edukacja w zakresie odpowiedzialności ekologicznej za nasze otoczenie.”  

 

Nie tylko dotacje ogólnokrajowe pozwalają na obniżenie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Wiele samorządów tworzy własne programy dotacyjne, by w ten sposób zachęcić mieszkańców swojego terytorium do ekologicznych rozwiązań. 

 

OZE W Polsce

 

Z pewnością, pomimo zwiększenia zainteresowania OZE przez dofinansowania w Polsce dopiero 400tys. domów jest zasilana panelami fotowoltaicznymi. Na terenie naszego kraju znajduje się około 6 mln domostw, które wciąż nie korzystają z OZE. To daje dużą przestrzeń do działania firmom zajmującym się odnawialnymi źródłami energii. 

Columbus Elite chce dotrzeć do jak największej liczby klientów, którzy zastanawiają się nad ekologicznymi rozwiązaniami dla swojego domu. 

Misją Columbus Elite jest poszerzanie wiedzy na temat rozwiązań OZE i przedstawienie ich ekonomicznych i ekologicznych korzyści. 

Odwiedź nas na Facebook’u!