Przejdź do treści
Blog.

Praca w OZE – znajdź pracę marzeń!

Poszukiwanie pracy w dobie pandemii to nie łatwe zadanie. Bez względu na to czy masz już wiele lat doświadczenia, chcesz się przebranżowić czy dopiero zaczynasz swoją zawodową karierę trzeba się do tego dobrze nastroić. Nie martw się. Praca w oze jest i daje wiele satysfakcji. Przekonaj się!

W jaki sposób przygotować się do szukania pracy i na co powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie:

Może praca w oze jest dla Ciebie?

  1. Sprawdź branże na rynku, które ostatnio najlepiej się rozwijają i mają potencjał na przyszłość. Widziałeś juz oferty pracy Columbus Elite?
  2. Szukanie pracy to nie tylko rozsyłanie CV to również praca nad sobą. Zrób listę swoich mocnych cech, pomyśl czy pasują one do profilu firmy, w której chcesz spróbować znaleźć pracę. 
  3. Spisz branże, w których Twoje mocne strony znajdą zastosowanie. Czy wolisz pracować w małej firmie czy dużej. Możesz opisać to w swoim liście motywacyjnym. 
  4. Stwórz swoje CV i napisz list motywacyjny, niech potencjalny pracodawca zobaczy, że zależy Ci na tej pracy. W CV zamieść swoje dotychczasowe doświadczenie, rozpisz czym zajmowałeś się w poszczególnych firmach. Zwróć uwagę na błędy stylistyczne jak i ortograficzne, jest to reprezentujący Cię dokument, który ma przekonać by Cię zatrudnić. Jeżeli nie masz doświadczenia to większą wagę przyłóż do listu motywacyjnego, niech Twój przyszły przełożony dostrzeże w Tobie brakujący element w swojej firmie. 

Zobacz co w sieci piszczy

  1. Social Media, jeżeli szukamy pracy w poważnej firmie to sprawdźmy czy na naszych profilach społecznościowych nie mamy udostępnionych treści, które mogą zniechęcić naszego potencjalnego pracodawcę do naszej osoby. Jeżeli kiedyś dla żartów zaznaczyłeś “szlachta nie pracuje” lepiej to usunąć 😉 Działy HR dość często w trakcie weryfikacji kandydatów sprawdzają jego aktywność w mediach społecznościowych. 
  2. W trakcie poszukiwań pracy trzeba mieć cierpliwość i dużo wiary w siebie. Czasami znalezienie pracy zajmuje nawet kilka miesięcy, po takim czasie może nas dopaść załamanie, ale nie przejmuj się jeżeli cały czas działasz i starasz się udoskonalać swoje aplikacje na pewno niebawem ktoś się do Ciebie odezwie. 

Nie trać czasu!

  1. Rozsyłasz CV i czekasz, czekasz, czekasz. Nie ma co bezczynnie czekać, wykorzystaj ten czas na dodatkowy rozwój. Może wcześniejsza praca pochłaniała Ci zbyt wiele czasu a marzyłeś o np. kursie programowania. Kiedy jak nie teraz?! Jest na to najlepszy czas. Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie. 
  2. Kiedy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, sprawdź dokładnie czym zajmuje się firma. Dowiedz się kiedy została założona, kto ją prowadzi, jakie są o niej opinie. Swoją wiedzą na rozmowie spraw wrażenie, że jesteś już częścią tej firmy. 
  3. Można też wziąć byka za rogi i spróbować samemu założyć działalność. Samozatrudnienie, daje wiele możliwości i niezależność. Również już od dłuższego czasu wiele firm poszukuje pracowników z posiadających własne jednoosobowe działalności. 

Praca w oze wymaga profesjonalizmu

  1. Mała podpowiedź techniczna, kiedy w planie masz rozsyłanie wielu CV,  stwórz sobie osobnego maila, najlepiej by w nazwie zawierał Twoje imię i nazwisko. Tego typu adresy mailowe są lepiej przyjmowane i gwarantuje to, że nie zostanie pominięty w trakcie przyjmowania zgłoszeń rekrutacyjnych. 

Z taką wiedzą, jesteś już gotowy do aktywnego poszukiwania pracy. Zachęcamy do wysłania CV do działu HR Columbus Elite. Poszukujemy Handlowców, chętnych do zdobywania nowych kompetencji i doświadczeń. Zainteresowany? Aplikuj TUTAJ.

Interesuje Cię praca w OZE? Na naszym Facebook’u znajdziesz więcej informacji o pracy Doradcy Handlowego!