Przejdź do treści
Blog.

Columbus Elite – o to zapytaj przed montażem

Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujesz się na montaż instalacji fotowoltaicznej? Poniżej dowiesz się na co najbardziej powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze firmy. Jeśli chcesz merytorycznie porozmawiać o fotowoltaice, skontaktuj się z Doradcami Energetycznymi Columbus Elite. Odpowiemy rzeczowo na każde pytanie.

 

Sprawdź firmę

Firm zajmujących się fotowoltaiką ostatnimi czasy przybywa jak grzybów po deszczu, niestety równie szybko znikają, tym samym pozostawiają klientów bez opieki. Panele słoneczne mają wytwarzać dla nas energię przez około 30 lat, dlatego warto wybrać rozsądnie. Przy tak długim okresie planowanego użytkowania nie zawsze należy kierować się ceną. 

Ważne, aby podczas wyboru Firmy zwrócić uwagę na:

  • ile lat działa na rynku
  • ile ma zamontowanych instalacji
  • jaką gwarancję świadczy
  • jaki sprzęt oferują
  • poszukaj ich realizacji, nie ma to jak zobaczyć coś na własne oczy

Columbus Elite działa na terenie całej Polski, a każdy Klient ma zagwarantowaną gwarancję na panele fotowoltaiczne trwającą 15 lat. W tym czasie Klienci mogą korzystać z bezpłatnego przeglądu, naprawy lub konsultacji. Każde nasze działanie wykonujemy z myślą o zapewnieniu Klientom najwyższej jakości usług.

 

Jaka moc instalacji?

Jeżeli zdecydujesz się już na firmę, czas na dobór mocy instalacji. Jest to najważniejszy etap, jeżeli moc instalacji zostanie źle dobrana może się okazać, że nie zaspokoi ona Twoich potrzeb energetycznych. Moc instalacji ustala się na podstawie rachunków za energię i lokalnej wizji (sprawdzenie możliwości montażowych). Jeżeli trafiłeś na firmę, która już przez telefon gwarantuje Ci, że ta moc będzie dla Ciebie idealna, rozłącz się. Bez sprawdzenia realnie docelowego miejsca montażu nie można oszacować mocy instalacji. 

Doradcy Energetyczni Columbus Elite podczas spotkania dokładnie

 

Technologia

Różne firmy różne oferowane panele, od czytania w sieci na ten temat może zakręcić się w głowie. Technologia paneli słonecznych rozwija się dość dynamicznie. Wybrana przez Ciebie firma powinna iść w tempie i oferować najlepsze dostępne rozwiązania. Polikryształy to już przeszłość, teraz najczęściej instalowanymi panelami dla domów jednorodzinnych są panele monokrystaliczne. Istnieją różne rodzaje takich paneli, klasyczne z bus barami, ciętymi ogniwami na pół, MWT czy PERC. Jest to trudna decyzja, bo wybrana technologia będzie zasilać Twój dom przez wiele długich lat. Dodatkowym atutem jest to czy firma inwestuje w inne technologie, które mogły łączyć się z instalacją fotowoltaiczną np. pompa ciepła, magazyn energii, ładowarki samochodowe. Posiadając sprzęty z jednej firmy masz gwarancję, że będą ze sobą odpowiednio współgrać.

Im lepsza jest technologia paneli fotowoltaicznych, tym więcej korzyści dla eko domu. W Columbus Elite montujemy panele MWT, dzięki temu ich właściciele mogą się cieszyć prądem ze słońca przez dekady!

Zabezpieczenia

To bardzo ważne by instalacja, która ma wytwarzać dla nas energię była bezpieczna. Sprawdź czy firma, z którą rozmawiasz gwarantuje zabezpieczenia przy montażu. Instalacje powyżej 6,5 kWp według przepisów budowlanych muszą być zabezpieczone przed ewentualnymi awariami. By wszystko działało przez długie lata musi zostać zastosowana najlepsza kompatybilna technologia.

Wszystkie instalacje wykonane przez Columbus Elite spełniają wszelkie normy, oznacza to, że są całkowicie bezpieczne. Co więcej, wszystkie nasze zespoły zajmujące się montażami, przeszkoliliśmy z zakresu BHP.

Tempo realizacji

Duże firmy gwarantują szybką realizację instalacji od razu po podpisaniu umowy. Zdarza się że małe firmy nie mają w danym momencie na stanie odpowiedniego sprzętu i trzeba czekać na ich zamówienie. W większych firmach takie problemy pojawiają się rzadko ponieważ posiadają one uzupełniane na bieżąco zapasy w magazynach.

W Columbus Elite montaż instalacji trwa jeden dzień, w zależności od wielkości i trudności montażu może przeciągnąć się do dwóch. 

 

Opieka nad klientem 

Opieka i troska o klienta to podstawowa rzecz jaką powinna spełniać firma. Szybka reakcja na zgłoszenia i serwis daje poczucie bezpieczeństwa klientowi. Sprawdź czy firma pomoże Ci z uzupełnieniem dokumentów do firmy energetycznej, wypełni formularz dotacyjny. 

Jeżeli chcesz poczuć się zaopiekowany sprawdź czym jest Columbus Care, która jest gwarantem jakości i dokładności Columbus Elite.

 

Podejmij słuszną decyzję. Skontaktuj się z nami i zainstaluj panele fotowoltaiczne lub pompę ciepła od Columbus Elite. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

 

Zajrzyj na naszego Facebook’a! 🙂