Przejdź do treści
Blog.

Podwyżka – jak o niej rozmawiać?

Kolejne pomyślnie zrealizowane projekty, zadowoleni klienci i nieustanny rozwój przynoszący zysk firmie – pachnie jak rozmowa o podwyżce! Niektórzy podchodzą do niej bardzo profesjonalnie, wcześniej dobrze się do niej przygotowując. Jednak są też takie osoby, które czują stres i niepewność przed taką rozmową. W artykule przeczytasz  przydatne rady, po których podwyżka Twojego wynagrodzenia będzie gwarantowana!

 

Znajdź dobre argumenty

Wraz ze wzrostem Twoich kompetencji przybyło Ci obowiązków? A może, masz za sobą pomyślnie zrealizowane duże projekty, które znacząco wpływają na wizerunek i budżet firmy? Rozmowa o podwyżce powinna głównie skupiać się na Twoich dokonaniach dla firmy, w której pracujesz. Staraj się nie wspominać o tym, że wziąłeś kredyt, albo że rodzina Ci się powiększyła i właśnie dlatego potrzebujesz więcej gotówki. Używaj argumentów jedynie związanych z pracą, bo to za nią jesteś rozliczany. Możesz też wspomnieć o tym, że uczęszczasz na kursy doszkalające, dzięki którym stale się rozwijasz, takie informacje to jasny sygnał dla pracodawcy, że traktujesz swoją pracę poważnie i wiążesz z nią wielkie nadzieje.

 

Miej w sobie dużo optymizmu

Jeśli czujesz stres związany z prośbą przełożonego o podwyżkę, może warto zrobić symulację takiej rozmowy przed lustrem? Dzięki temu będziesz miał szansę, na dopracowanie wszelkich szczegółów rozmowy. Pamiętaj, że pracodawcy spodziewają się tego, że pracownicy będą chcieli przeprowadzać podobne rozmowy, więc nie będzie to wielkie zaskoczenie dla nich. Twoje pozytywne nastawienie i rzeczowa argumentacja przybliżą Cię do celu. Najgorszym możliwym scenariuszem podczas rozmowy jest postawienie wszystkiego na jedną kartę: albo podwyżka, albo odejdę. Nawet jeśli osiągniesz swój cel, to pracodawca może mieć lekki niesmak.

 

Jeśli pracujesz w miejscu, w którym każda próba wynegocjowania lepszych warunków finansowych kończy się fiaskiem – daj sobie spokój. Uwolnij się od miejsca, które nie spełnia Twoich oczekiwań. W Columbus Elite czekamy z otwartymi rękoma na ludzi, którzy chcą się rozwijać. Wiemy jak docenić pracownika i robimy to systematycznie. Aplikuj do nas.

Byłeś już na naszym Facebook’u?