Przejdź do treści
Blog.

Rozmowa kwalifikacyjna wymaga researchu

Jeśli należysz do tych szczęśliwców, którzy w swoim grafiku mają wyraźnie napisane rozmowa kwalifikacyjna, gratulujemy! Jednak nie spoczywaj na laurach, bo jeszcze do wykonania solidny research. Bądź gotowy na zbliżające się spotkanie zawodowo. Zdobądź informacje, dzięki którym dostaniesz upragnione stanowisko. Zapoznaj się z naszymi radami, które pomogą Ci zrobić skuteczny research, dzięki nim sukces murowany!

Poznaj firmę

Nie ma nic gorszego dla rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak nieprzygotowany kandydat. Powinieneś mieć w małym palcu podstawowe informacje o firmie, w której prawdopodobnie niedługo będziesz pracował. Dowiedz się: jak nazywa się firma, kto jest jej właścicielem, jakie produkty lub usługi oferuje. Te informacje to absolutne minimum, ich wyszukanie nie zajmie Ci dłużej niż 2 minuty. Większość firm takie informacje zamieszcza na swojej stronie internetowej, poszukiwania zacznij właśnie od niej.

W następnej kolejności przeszukaj dokładnie profile społecznościowe firmy. Zajrzyj na Facebook, LinkedIn, Instagram i You Tube, dzięki nim dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach z życia organizacji, do których będziesz mógł nawiązać podczas spotkania.

 

Poznaj branżę

Oczywistym jest to, że nikt nie urodził się z wiedzą absolutną i potrzebny jest czas, aby zaznajomić się z branżą, do której chce się dołączyć. Spokojnie, na rozmowie nikt nie będzie od Ciebie wymagał szczegółowej wiedzy. Przypuśćmy, że rekrutujesz do Columbus Elite, dobrze jeśli będziesz wiedział czym są odnawialne źródła energii i jakie korzyści płyną z paneli fotowoltaicznych. Polecamy zaznajomić się z artykułami, które są publikowane na naszym blogu. Zdecydowanie ułatwią Ci proces rekrutacji i przybliżą Cię do nawiązania z nami współpracy.

 

Poznaj kadrę firmy

Po umówieniu spotkania, rekruter zazwyczaj podsyła informację mailową podsumowującą rozmowę telefoniczną. Wykorzystaj tę wiadomość maksymalnie, prawdopodobnie znajdziesz w niej imię i nazwisko osoby, z którą będziesz mieć spotkanie rekrutacyjne. Teraz z pomocą powinien przyjść LinkedIn. Skorzystaj z niego, by dowiedzieć się nieco więcej o osobie, z którą będziesz rozmawiać. Pomoże Ci to określić czy np. macie wspólne zainteresowania, kwalifikacje, doświadczenia.


Podczas rozmów kwalifikacyjnych możesz liczyć na swój wrodzony talent i być spontaniczny. Jednak jeśli nastawiasz się na szybkie i pomyślne zakończenie procesu rekrutacyjnego, dobrze jest się przygotować. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a przeczytanie kilku informacji zajmie Ci chwilkę, więc może warto wykonać starania, by nie zaprzepaścić swojej szansę na budowanie kariery.


Jeśli chcesz zacząć karierę w Columbus Elite kliknij TUTAJ.