Przejdź do treści
Blog.

Millenialsi – nowy wymiar motywacji

Nadchodzi nowa generacja pracowników! To dobrze wykształceni, wielozadaniowi, za pan brat z nowymi technologiami i mający mnóstwo energii przedstawiciele pokolenia Y. Już niedługo będą większością wśród osób aktywnych na rynku pracy. Jak nimi zarządzać? Millenialsi, co ich motywuje?


Millenialsi to osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1999 rokiem. To pracownicy pewni siebie i głodni wyzwań. Pokolenie Y ceni sobie elastyczny tryb pracy, a relokacja to żaden problem. Dodatkowo lista ich wysokich wymagań wobec pracodawców nie kończy się na pracy zespołowej i work life balance. Co jeszcze jest dla nich ważne i który pracodawca będzie w stanie wykorzystać energię żywiołu jaki reprezentują?

Co motywuje Millenialsów? 


Pokolenie Y wierzy, że przedsiębiorstwa i firmy podobnie, jak i głowy państw, są odpowiedzialne za świat, w którym żyjemy. Wrodzonym wyborem dla pokolenia „igreków” będzie zatem firma, która ceni sobie odpowiedzialność społeczną biznesu. Firmy z branży OZE, dbające o jakość powietrza, klimat i środowisko, to dla Miellenialsów naturalny kierunek. Praca w takim otoczeniu ma swój głębszy sens, daje poczucie misji i możliwość zabrania głosu w ważnej i wspólnej dla wszystkich sprawie. 


– Jako młody zarząd doskonale znamy i rozumiemy potrzeby naszych pracowników, w końcu wszyscy jesteśmy generacją Y – mówi z uśmiechem Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite S.A. – Widzę, jak dużym uznaniem wśród naszych doradców cieszą się nasze cykliczne szkolenia, konferencje i mentoring, którego udzielamy każdemu z osobna. Constant feedback, czyli informacje zwrotne na temat efektów pracy,  jest u nas na porządku dziennym – jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie online, wiemy co i kiedy dzieje się w różnych częściach Polski. Wykorzystujemy nowe technologie, bo tak dziś komunikują się Millenialsi, to dla nas naturalne środowisko – zdradza jeden ze sposobów zarządzania siecią sprzedaży prezes Bednarek.

 

Praca dla Y, czyli wszystko od A do Z


Czego potrzebują Millenialsi w pracy? To przede wszystkim team work i poczucie silnych relacji interpersonalnych. Istotne są też spersonalizowane wynagrodzenia, benefity, nagrody i wyróżnienia, bo w pracy „ciągle musi się coś dziać”. Wszystkiego tego, nie brakuje w Columbus Elite, gdzie wysokie wypłaty, to dopiero początek. Na ambitnych sprzedawców czekają wyjazdy, szkolenia, spotkania integracyjne, a przy tym dużo wiedzy, praktycznych historii i doświadczeń, które energicznie napędzają rozwój kariery. Szklany sufit? Nie tutaj. 


– Elastyczność pracy, indywidualne podejście i sporo pozytywnej rywalizacji w duchu koleżeństwa i fair play. Wspólne świętowanie sukcesów, motywacja i wsparcie, tego m.in. mogą spodziewać się nasi przyszli pracownicy – mówi prezes Bednarek. – Columbus Elite pomaga w budowaniu przyjaźni wśród ludzi o niekończących się aspiracjach – podsumowuje. 

W Columbus Elite mocną sprzedaż napędzają właśnie millenialsi. Obejrzyj wywiady z Michałem, Darią i Łukaszem, którzy są przedstawicielami pokolenia Y.