Przejdź do treści
Blog.
Czas pracy handlowca

Czas pracy przedstawiciela handlowego

Praca przedstawiciela handlowego jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Najczęściej wymaga Twojej dostępności dla Klientów w różnych, niestandardowych porach dnia. Czy praca, w której sam dysponujesz swoim czasem jest dla Ciebie? Jak tak naprawdę wygląda czas pracy przedstawiciela handlowego?

 

Jakie zalety ma elastyczny czas pracy przedstawiciela handlowego?

  1. Przedstawiciel handlowy pracuje wydajniej

Redukcja stresu, duże zaufanie pracodawcy oraz duża samodzielność to najważniejsze czynniki, które sprawiają, że praca handlowca wykonywana jest należycie. Możliwość pracy we własnym tempie daje poczucie spokoju, który przekłada się na zadowalające efekty. Natomiast praca w ściśle określonych przedziałach godzinowych jest niepraktyczna zwłaszcza dla sprzedawców, którzy codzienne obowiązki realizują podczas wyjazdowych spotkań biznesowych. 

  1. Czas na przemieszczanie się

Czas pracy handlowców mocno warunkuje grafik Klientów. Godziny pracy przedstawiciela handlowego mogą się różnić. W niektóre dni rozpoczniesz spotkania o 8:00, a innym razem pierwszą prezentację będziesz miał o 10:00. Od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał Twój harmonogram. Pamiętaj, że praca sprzedawcy to nie tylko spotkania. Do Twoich codziennych zadań będzie należeć również sporządzanie dokumentacji po nich. Jeśli masz napięty grafik, zadania związane z biurokracją możesz wykonywać na sam koniec dnia – to Twoja decyzja. Ważne jest jedynie to, jak zarządzasz swoim czasem pracy i czy jesteś w stanie produktywnie wykorzystywać swój dzień.

  1. Pogodzenie obowiązków – work life balance

Nie można zapomnieć o tym, że pracę handlowca można bardzo łatwo połączyć z życiem rodzinnym. To, że możesz zacząć pracę o dowolnej godzinie, sprawia, że poranki możesz przeznaczyć na sprawy osobiste, związane np. ze zrobieniem zakupów, załatwieniem spraw urzędowych lub po prostu możesz dłużej spać. Elastyczny czas pracy to możliwość dostosowania swojej pracy do życia prywatnego, a nie odwrotnie.

Elastyczny czas pracy to tylko jedna z korzyści 

Sprzedawcy Columbus Elite bardzo cenią sobie możliwość tego, że sami zarządzają swoją pracą. To ważne, aby każdy mógł pracować tak jak lubi, ponieważ dzięki temu łatwiej jest osiągać założone cele. Co więcej, w Columbus Elite nie masz ograniczeń – im więcej pasji i zaangażowania masz do pracy, tym szybciej zauważyć korzyści z niej płynące.

Nie lubisz rutyny i sztywnych ram pracy, które narzucane są w innych zawodach? Chcesz samodzielnie decydować o swoim dniu i czasie pracy, i w ten sposób budować swój sukces? 

Jeśli chcesz być częścią naszej organizacji i przekonać się, jak wygląda elastyczny czas pracy przedstawiciela handlowego, wyślij do nas CV. Poszukujemy Przedstawicieli Handlowych na terenie całej Polski, gotowych do podjęcia pracy od zaraz. 

Zajrzyj na nasz profil na Facebook’u. Znajdziesz tam więcej ciekawostek związanych z Columbus Elite!