Przejdź do treści
Blog.

Pompa ciepła vs ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne domu od zawsze wiąże się z wysokimi rachunkami za prąd, a to za sprawą podwyżek cen energii oraz niestałych corocznych kosztów. Istnieją jednak rozwiązania, które pomogą Ci by ogrzewanie elektryczne było o wiele bardziej opłacalne. Dowiedz się czym jest pompa ciepła. 

Na początek jednak pokrótce opiszemy jakie formy ogrzewania elektrycznego są stosowane:

  1. PODŁOGOWE, zazwyczaj używana w małych pomieszczeniach, ale również całych domach. Instalacja składa się z mat grzewczych rozłożonych pod posadzką.
  2. AKUMULACYJNE, polega na nagrzaniu bloku cegieł bądź bloków magnezytu, które gromadzą ciepło przez kilka godzin by później powoli oddawać je na pomieszczenia.
  3. GRZEJNIKI KONWERTOWE, wykorzystuje umieszczone w grzejniku grzałki elektryczne, które przekazują ciepło do przepływającego przez nie powietrza.
  4. OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE NA PODCZERWIEŃ, opiera się na wymianie ciepła poprzez promieniowanie elektromagnetyczne.

 

POMPA CIEPŁA, jedyna forma ogrzewania wykorzystująca odnawialne źródła energii.

 
Pompa Ciepła jest coraz bardziej popularną w Polsce formą ogrzewania. Świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych, jej wysoka sprawność, niezawodność a przede wszystkim ekologiczny aspekt przekonują wiele osób. 

W ofercie Columbus Elite znajdziecie jedną z najlepszych pomp ciepła firmy NIBE, która zapewni ciepło zimą i przyjemny chłód latem. 

Mimo, że pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania w dużym stopniu energię odzyskaną z otoczenia to również jest ona energochłonna. 

Co w tym wypadku możemy jeszcze zrobić, by obniżyć rachunki i sprawić by nasz dom był w pełni niezależny energetycznie?

Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna, która zapewni wszystkim sprzętom w domu „zieloną” energię. Dzięki połączeniu pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej możesz być pewien, że w Twoim domu nigdy nie zabraknie ciepła ani energii. 

 


Jeżeli chcesz poznać szczegóły zgłoś się do Columbus Elite, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Śledź nas na Facebook’u!