Przejdź do treści
Blog.

Paweł Bednarek o wejściu na GPW 

W 2019 roku wąska grupa osób (np. Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj) podjęła decyzję o założeniu firmy Columbus Elite. Po intensywnym roku, po zdobyciu pierwszych sukcesów, ta początkowo mała firma, zaczęła się systematycznie powiększać. W związku z dużym zapotrzebowaniem na Doradców Energetycznych, organizacja zatrudnia obecnie kilkaset osób. Październik 2020 to przełomowy rok dla spółki, ponieważ ogłosiliśmy, że w niedługim czasie wchodzimy na Giełdę Papierów Wartościowych.

 

Columbus Elite a europejski Zielony Ład

Przed naszą organizacją rozpoczyna się dopiero czas dynamicznego wzrostu – mówi prezes zarządu Paweł Bednarek – choć spółka zrzesza ponad 400 pracowników i partnerów oraz mamy dwucyfrowe tempo rozwoju, to rok 2021 pokaże, jak poradzimy sobie z nowymi zadaniami. Udział Columbus Elite w niskoemisyjności jest ewidentny. Naszą aktywność wspierają istniejące ramy działania wyznaczone przez Unię Europejską oraz postawiony cel neutralności klimatycznej na 2050 r.  Istniejący w świadomości europejskiej Zielony Ład uległ redefinicji. Dziś postrzegany jest jako jeden z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju gospodarek i społeczeństw. To czas transformacji i dynamicznego rozwoju spółek, które jak Columbus Elite, chcą wziąć czynny udział w przekształcaniu energetyki Starego Kontynentu.

 

Columbus Elite na Newconnect

Spółka Columbus Elite do tej pory skupiała się głównie na budowaniu sieci współpracowników i partnerów w Polsce. Teraz analizuje wyjście poza Polskę. Planuje też wejście na rynek NewConnect. – Powinno to nastąpić nie później niż 31 marca 2021 r. Warto inwestować w odnawialne źródła energii, których dynamika rozwoju przyspiesza wraz z rozwojem Columbus Elite – twierdzi Paweł Bednarek i kusi inwestorów wykazując chęć inwestowania całego zysku operacyjnego spółki w farmy fotowoltaiczne.

 

Paweł Bednarek: Będziemy inwestować w farmy fotowoltaiczne

Columbus Elite nie jest Spółką tylko i wyłącznie sprzedażową – ma unikalny model działania. Spółka rozpoczyna reinwestowanie 100 procent wolnych środków (częściowo wspólnie z Columbus Energy) w aktywa OZE, zaczynając od pierwszych farm fotowoltaicznych już od 3. kwartału 2020 r. Zarząd Columbus Elite ma nadzieję, że inwestowanie w długoterminowe aktywa uczyni Spółkę dywidendową na dziesiątki lat. Przed Columbus Elite czas dynamicznych zmian i rozwoju. Mając kilkunastoletnie doświadczenia w polskim i europejskim biznesie, poprzeczkę stawiamy zawsze wysoko.

 

Warto śledzić nasz profil na Facebook’u, ponieważ znajdziesz na nim mnóstwo informacji o Columbus Elite!