Przejdź do treści
Blog.

Inwerter fotowoltaiczny – czemu jest sercem paneli?

Instalacja fotowoltaiczna potrzebuje falownika, tak samo mocno jak człowiek czystego powietrza i dostępu do wody. Ten duet to naprawdę energetyczne zestawienie, ponieważ dzięki niemu dom jest pełen energii. Przeczytaj czym jest i co potrafi inwerter, z pewnością ta wiedza Ci się przyda.

Czym jest inwerter?

W słowniku branżowym występuje zamienna nazwa dla inwertera i jest nią: falownik. Mówiąc najprościej jak tylko możemy, panele fotowoltaiczne pobierają energię ze słońca, a inwerter zamienia ją na prąd, który zasila nasze gniazdka elektryczne. Taki inwerter jest prawdziwym tytanem pracy, ponieważ aktywnie działa bez wytchnienia, dając efekty w czasie rzeczywistym. Robi to na tyle skutecznie, że prąd uzyskiwany dzięki instalacji fotowoltaiczny jest taki sam jak prąd dostarczany przez sieć energetyczną.

 

Inwertery Solis i ich tryby pracy

 1. hybrydowy – potrafią działać z siecią energetyczną oraz z magazynem energii
 2. on-grid – integrują się z siecią elektryczną, nie podłącza się ich do akumulatorów
 3. off-grid – pracują bez sieci, nadwyżka energii gromadzona jest w akumulatorach

 

Odkryj możliwości Inwerterów Solis:

 • poziom sprawności to 98,4%
 • wiele zastosowań dzięki dwóm wejściom MPPT i czterem wejściom DC i niskiemu napięciu startowemu 26A DC, które umożliwiają wiele zastosowań
 • dostępne są różne tryby pracy do zmaksymalizowania zużycia energii
 • wysoka wydajność ładowania i rozładowania
 • kompatybilność z akumulatorami litowymi i kwasowo-ołowiowymi
 • długa żywotność
 • posiadają inteligentną funkcję BMS, która poprawia wydajność baterii
 • pełne oraz inteligentne zarządzanie energią przez całą dobę
 • zdalne sterowanie i funkcja aktualizacji w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej.

 

Zyskaj niezależność od sieci energetycznej. Do swojej instalacji fotowoltaicznej dołącz magazyn energii, który zapewni Ci prąd przez cały rok, dzięki wyprodukowanej nadwyżce energii.

 

Columbus Elite w swojej ofercie posiada hybrydowe falowniki jednofazowe, które współpracują z magazynami energii Pylontech. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat Inwerterów od Columbus Elite, skontaktuj się z naszymi Doradcami Energetycznymi, odpowiedzą na każde Twoje pytanie!

Odwiedzałeś już nasz profil na Facebook’u. Znajdziesz tam mnóstwo nowinek z życia Columbus Elite!