Przejdź do treści
Blog.

Czy odśnieżać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne powodują lęk przed zbliżającą się zimą u ich właścicieli? Wcale nie! Mogą rozkoszować się pięknymi, białymi widokami i korzystać z dobrodziejstw swojego domu, wypełnionego po brzegi elektroniką.

Panele fotowoltaiczne zimową porą

Trzeba to jasno i otwarcie powiedzieć, panele nie są produktem sezonowym, wytwarzają prąd przez cały rok niezależnie od tego czy na zewnątrz jest bezlitosny upał czy mróz ze śniegiem. Latem panele działają na pełnych obrotach i zaspokajają potrzeby energetyczne całego domu. Praca paneli w gorące dni jest na tyle wydajna, że jej efekty są użyteczne również zimą. A to za sprawą zapasu, który został przekazany do sieci energetycznej lub zlokalizowany w magazynie energii w Twoim domu. Taka nadwyżka na pewno przyda się szczególnie w grudniu i styczniu, ponieważ w tych miesiącach ze względu na krótkie dni, natężenie promieniowania jest najmniejsze.

Słoneczne a zaśnieżone – co robić?

Totalnie nic. Panele montowane są na dachach o nachyleniu od 30 do 45°, a to oznacza, że pokrywa śnieżna będzie się delikatnie zsuwać z instalacji pod wpływem grawitacji.
Tak więc, nie musisz obawiać się – Twój dom będzie miał zasilanie. Poza tym samodzielne odśnieżanie może doprowadzić do niepożądanego uszkodzenia panelii, a to obniży ich skuteczność.

Zima – dobry moment na montaż?

Oczywiście, że tak! Profesjonalny zespół poradzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Ekipa Columbus Elite została przeszkolona z zasad BHP, posiada ochronną odzież i sprzęt do pracy podczas zimy – my się zimy nie boimy! Jeśli masz więcej pytań dotyczących pracy paneli fotowoltaicznych w zimowych warunkach, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Śledź nas na Facebook’u!