Przejdź do treści
Blog.
organizacja z ambicjami

Organizacja z ambicjami czy ciepła posadka?

Co wybrać?

Podjęcie pracy to poważna decyzja. Wiadomo, w ciągu życia można zmieniać pracę wielokrotnie, ale czy taka ciągła wędrówka nie jest wyczerpująca? Znajdź taką pracę, która będzie odpowiadała Twoim ambicjom i upodobaniom, a nie będziesz chciał jej zmienić.

Ciepła posadka. Dla kogo?

Są tacy, dla których praca to obowiązek, dzięki któremu są w stanie opłacić rachunki, napełnić lodówkę i czasem wyjść do kina. Ten typ ludzi, żyje zgodnie z powiedzeniem “minimum to zbyt wiele”. Jeśli dobrze odnajdują się w takim stylu pracy, super. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że traktowanie pracy tylko jako źródła utrzymania może w przyszłości mieć negatywny wpływ na wydajność pracownika.

ciepła posadka

Gdy każdy dzień pracy wygląda zupełnie tak samo, łatwo o rutynę i monotonię. A to już prosta droga do wypalenia zawodowego. Odcinając sobie drogę do rozwoju, sytuacja finansowa pracownika również nie ulega poprawie. Tym samym wzrasta poziom frustracji u pracownika co zdecydowanie obniża jego wydajność.

Praca w ambitnej organizacji. Dla kogo?a

Nikt nie mówi, że zawsze będzie łatwo. Jedno jest pewne, zawsze warto jest spróbować. Ambitna organizacja oznacza rozwój, dynamikę i realny wpływ na projekty. Ten typ pracy dedykowany jest osobom, które od miejsca zatrudnienia oczekują czegoś więcej niż tylko przelewu na koncie bankowym. Faktem jest, że pracodawcy, którzy widzą zaangażowanie pracownika, potrafią docenić solidną pracę, np poprzez prowizje.

Ambitna organizacja stwarza możliwości na rozwój poprzez zwiększanie kompetencji. Im bardziej prężnie działa firma, tym więcej korzyści dla pracownika. Wystarczy tylko, być stale aktywnym i poszukiwać dla siebie coraz to nowszych rozwiązań przy wykonywaniu obowiązków. Im wyższe cele, tym większa radość i satysfakcja po ich zdobyciu. A jeżeli czegoś nie wiesz, zapytaj swoich kolegów z pracy. Jest to skuteczny sposób do nawiązania nowych znajomości, które bardzo ułatwiają rozwijanie kariery.

Rozwój pracownika, to rozwój organizacji

Przy poszukiwaniu pracy, warto zwrócić uwagę, czy firma oferuje szkolenia dla pracowników. Jeśli tak, to sygnał, że przedsiębiorstwo traktuje swoich pracowników bardzo poważnie i chce, aby ich kompetencje rosły razem z firmą.

rozwój

To, jak podejdziesz do pracy będzie zależeć tylko od Ciebie. Należy pamiętać, że każde doświadczenie uczy czegoś nowego i ze wszystkiego można wyciągnąć wnioski na przyszłość. Przekonaj się, który typ pracy jest dla Ciebie: czy ta gdzie pojawia się rutyna, czy ta gdzie rozwój osobisty jest na pierwszym miejscu.

Zerknij na ogłoszenia pracy Columbus Elite. Poszukujemy Handlowców i Doradców  Energetycznych, którzy angażują się w wykonywaną pracę i stale chcą dążyć do ulepszania swoich kompetencji. Jeśli masz otwarty umysł i głowę pełną pomysł – aplikuj.


ZOSTAW SWOJE CV