Przejdź do treści
Blog.

Instalacja fotowoltaiczna – co wpływa na jej cenę

Instalacja fotowoltaiczna ma różne wartości. A to ile będzie Ciebie kosztować zależy głównie od rozmiaru instalacji oraz rodzaju i jakości komponentów. Na cenę ma wpływ również lokalizacja instalacji czy rodzaj pokrycia dachowego. Bez audytu fotowoltaicznego nie da się oszacować ostatecznych kosztów. Od czego zależy cena instalacji? 

Moc instalacji

Najważniejszym czynnikiem warunkującym cenę fotowoltaiki jest moc instalacji. Dobierana jest do zapotrzebowania na energię. Analizy dokonuje się na podstawie rachunków za prąd z ostatnich miesięcy, a najlepiej roku.

Lokalizacja

Lokalizacja instalacji jest również czynnikiem wpływającym na cenę. Najczęściej panele fotowoltaiczne montowane są na dachu, często jednak istnieje konieczność montażu na gruncie, który jest droższy, ze względu na konieczność zbudowania całej konstrukcji i wykonania przekopu. 

Komponenty instalacji

Jakość komponentów przekłada się na wydajność zestawu. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na wydajność, parametry techniczne i na długość gwarancji na poszczególne komponenty. Im dłuższa gwarancja tym większe bezpieczeństwo i pewność, że producent zadbał o jakość. Na gospodarstwa domowe najlepszym wyborem są monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, są bardzo efektywne i cechują się długą żywotnością. 

Programy wsparcia

Instalacja fotowoltaiczna – niższa cena dzięki programom wsparcia. Teraz dzięki programowi “Mój Prąd” możemy otrzymać dofinansowanie do instalacji o wielkości 2-10 kW w kwocie 5000 zł. Dodatkowo gdy skorzystamy z ulgi termomodernizacyjnej, cena całej instalacji może spaść o kolejnych kilka tysięcy. Dzięki temu inwestycja zwraca się jeszcze szybciej.

Suma jaką należy zapłacić za zestaw to nie tylko cena zakupu paneli fotowoltaicznych i inwertera, ale także cena montażu fotowoltaiki, obsługi posprzedażowej. Wybierając firmę oferującą kompleksowe rozwiązania oraz pakiet gwarancji mamy pewność, że nasza inwestycja się opłaci. Na inwestycji jaką jest instalacja fotowoltaiczna nie należy oszczędzać, ma ona bowiem służyć latami nam i przyszłym pokoleniom.

 

Koniecznie śledź nas na Facebook’u! Na bieżąco publikujemy ciekawe newsy z życia Columbus Elite. Szukasz pracy jako sprzedawca? Wyślij do nas CV, buduj swoją karierę w mocnej grupie sprzedażowej!