Przejdź do treści
Blog.

Elektromobilność w Polsce

Elektromobilność w Polsce jest tematem, który budzi coraz większe zainteresowanie. Sektor transportu samochodowego oparty na pojazdach elektrycznych znacząco przyspiesza zarówno w Polsce jak i na świecie. Rozwój transportu zeroemisyjnego stanowi jeden z priorytetów polityki środowiskowej Unii Europejskiej, ponieważ będzie miał wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Elektromobilność to przyszłość

Rozwój elektromobilności to wiele szans dla gospodarki i kraju. Rozwój gospodarczy i poprawa jakości powietrza to najważniejsze z nich. Analiza stanu rozwoju oraz aktualnych trendów w obszarze elektromobilności w Polsce podaje, że niemal wszystkie obecne w Polsce firmy planują zainwestować w najbliższej przyszłości w elektromobilność. 

Europa elektromobilnością stoi

Europejska strategia na rzecz mobilności niskoemisyjnej wskazuje na fakt wykorzystania alternatywnych źródeł energii na potrzeby transportu. Z pewnością ma to istotny wpływ na wsparcie istniejących i nowych odnawialnych źródeł energii. Ogniwa fotowoltaiczne wraz z zasobnikami energii to duży obszar produkcyjny, który będzie stanowił rozproszone układy ładowania dla wszystkich pojazdów elektrycznych, jednocześnie stabilizując lokalne sieci elektroenergetyczne. 

Nexity, firma zajmująca się elektromobilnością i rozproszoną energetyką opublikowała strategię spółki na lata 2020-2040. Jakie są główne założenia strategii Nexity? Uzyskanie pozycji lidera w dostępie do punktów ładowania pojazdów elektrycznych, rozwój i dostępność usług w całej Europie.

Nowa strategia Nexity jest efektem inwestycji Columbus Energy i prywatnych akcjonariuszy w Everest Investments S.A, która nabyła 100% udziałów spółki Nexity. Obecnie Nexity obsługuje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych Innogy w Warszawie. Strategia na lata 2020-2040 jest kontynuacją dotychczasowych działań firmy. 

Strategia spółki Nexity – https://relacje.nexity.io/o-spolce/strategia-spolki/ 
Strona relacji inwestorskich – https://relacje.nexity.io/

Śledź nasz profil na Facebook’u, aby być na bieżąco z wydarzeniami w Columbus Elite!