Przejdź do treści
Blog.

Raport roczny 2019 – Columbus Energy S.A

Spółka Columbus Energy opublikowała skonsolidowany raport za rok 2019. Co udało się osiągnąć firmie w ubiegłym roku? Przychody na poziomie 210 mln złotych i montaż 230 tysięcy paneli fotowoltaicznych o mocy 86 MW. Z raportu wynika, że rok 2019 był przełomowy nie tylko dla fotowoltaiki w Polsce, ale także dla spółki. 

Spółce zaufało już 14 tysięcy klientów w całej Polsce. Spółka zainwestowała również w farmy fotowoltaiczne. Z wyliczeń wynika, że ilość zamontowanych modułów fotowoltaicznych przekłada się na średnio 1500 montowanych instalacji miesięcznie, o średniej mocy około 7,5 MWp. Udział firmy w ogólnopolskim rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych szacuje się na około 10%. 

Spółka zapewnia, że ostatnie lata pozwoliły na stworzenie spójnego i ciągłego łańcucha dostaw. Rok 2019 dla firmy to zbudowanie niezależności od stanu gospodarki oraz zapewnienie firmie stabilności finansowej. Co więcej, przez ostatni rok spółka znacząco powiększyła swoją kadrę. Zespół Columbus Energy to ponad 1 500 wykwalifikowanych specjalistów. 

Miniony rok przyniósł spółce nowe inwestycje. Spółka jest w trakcie realizacji projektów farm fotowoltaicznych. Co więcej, firma wkroczyła na rynek branży cieplnej i poszerzyła swoją ofertę o pompy ciepła. Spółka weszła również na rynek e-mobility inwestując w Nexity. 

Raporty dostępne tutaj: 

-> Skonsolidowany raport roczny za 2019 rok Grupy Kapitałowej Columbus Energy

-> Jednostkowy raport roczny za 2019 rok Spółki Columbus Energy S.A.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem wideo: 

https://www.youtube.com/watch?v=vbTDlZ74IAU