Przejdź do treści
Blog.

Jak dobrać panele fotowoltaiczne?

Jak prawidłowo dobrać panele fotowoltaiczne? Pierwszym i najważniejszym krokiem w drodze do oszczędzania z energią ze słońca jest dobór wielkości instalacji. W przypadku gospodarstw domowych i instalacji prosumenckich moc powinna zostać dobrana tak, by energia wygenerowana w ciągu roku nie przekraczała rocznego zużycia.

Najpierw należy sprawdzić ile energii zostało zużyte w budynku, który chcemy zasilać energią ze słońca. Dzięki temu unikniemy utraty nadwyżek energii i nadprodukcji prądu. Instalacja o mniejszej mocy niż zużycie nie niesie za sobą negatywnych skutków, które obniżyłyby opłacalność inwestycji. W takim wypadku oszczędności będą proporcjonalnie mniejsze a okres zwrotu kosztów pozostanie na podobnym poziomie. 

Aby dobrać panele fotowoltaiczne odpowiednio do indywidualnych potrzeb należy poddać analizie dostępną przestrzeń montażową. Potrzebne jest określenie przestrzeni na dachu lub gruncie, zweryfikowanie co może negatywnie wpływać na działanie instalacji (okoliczne wysokie drzewa, kominy itp.) Przeprowadzenie tych czynności pozwoli precyzyjnie i estetycznie zaprojektować instalację PV. Warto również sprawdzić stan pokrycia dachowego, zweryfikować czy krokwie dachowe są w dobrym stanie oraz czy pokrycie dachowe nie wykazuje śladów korozji czy pęknięć. 

W procesie projektowania instalacji fotowoltaicznej warto zastanowić się nad tym, jakie mamy plany na przyszłość. Powiększenie rodziny, znaczne zwiększenie zapotrzebowania energetycznego wpływają na zużycie energii. Warto przekazać takie informacje doradcy energetycznemu i zaprojektować swoją mini elektrownie słoneczną z myślą o przyszłości. Tak, by służyła Tobie i Twojej rodzinie na pokolenia! 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z naszymi Przedstawicielami Handlowymi, albo wyślij nam wiadomość mailową. Nasi Doradcy Energetyczni przedstawią Ci ofertę, dobiorą najlepsze rozwiązania ekoenergetyczne oraz pomogą uzyskać dofinansowanie rządowe. Kupując panele fotowoltaiczne od Columbus Elite, otrzymujesz 15-letnią gwarancje totalną, w ramach programu Columbus Care, który zapewnia najwyższe standardy obsługi klienta.

Odwiedź nasz Facebook!

Poszukujemy Sprzedawców do pracy na terenie całej Polski. Jeśli chcesz pracować u lidera branży OZE – wyślij do nas CV. Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki współpracy.