Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje  odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych, takich jak rynek energii słonecznej i wiatrowej. Jakie dobrze płatne zawody bez studiów gwarantuje branża OZE? Czy sektor energii odnawialnej to dziś najlepiej płatne zawody?  

Zastanawiasz się nad karierą w branży OZE? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego warto!  

Najbardziej popłatne zawody? Dlaczego branża OZE daje możliwość budowania stabilnej kariery?

Globalne dążenie do odejścia od paliw kopalnych i wdrożenia energii odnawialnej stwarza ogromne możliwości dla profesjonalistów chcących rozwijać swój biznes w przyszłościowym sektorze energetycznym. Lista nowych zawodów związanych z energią odnawialną szybko rośnie, tak samo jak zarobki w tej branży. Stanowiska związane z OZE gwarantują konkurencyjne zarobki, możliwości rozwoju osobistego i są szansą na zmianę kariery na każdym etapie.

Poszukując pracy, nie jesteś pewien, jakich stanowisk powinieneś szukać i na jakie zawody związane z energią odnawialną jest zapotrzebowanie? Jakie są najlepiej płatne zawody w Polsce? Jak wyglądają zarobki w OZE? Dowiedz się jakie możliwości daje Ci branża odnawialnych źródeł energii. 

Instalatorzy fotowoltaiki

Coraz więcej osób inwestuje w tę formę energii odnawialnej chcąc zapewnić sobie niezależność i bezpieczeństwo. Fotowoltaika z roku na rok bije  rekordy popularności. Nic dziwnego, skoro ceny energii rosną w zastraszającym tempie. Tylko na początku tego roku cena prądu wzrosła o 24%.

Instalatorzy energii słonecznej zazwyczaj pracują dla wykonawcy zajmującego się energią odnawialną. Ich główną rolą jest instalacja systemów fotowoltaicznych. 

Obowiązki zawodowe instalatora instalacji słonecznych są różne, od instalacji systemów słonecznych po interpretację rysunków technicznych. Nie potrzebujesz zaawansowanego stopnia naukowego. Większość instalatorów kończy programy zawodowe i szkolenia w miejscu pracy. Osoby z istniejącymi umiejętnościami zawodowymi mogą łatwo przejść na wyższy poziom, torując drogę ku wielu możliwościom kariery.

Praca dla handlowca OZE

Nie powinieneś dać się zwieść tytułowi pracy. Przedstawiciel handlowy energii słonecznej to złożona możliwość zatrudnienia, która pozwala na naprawdę dobre zarobki. 

Oto tylko niektóre z codziennych zadań doradcy handlowego OZE:

  • Sprzedawanie produktów, systemów i usług
  • Ocenianie warunki na miejscu, aby określić odpowiedni sprzęt
  • Prezentowanie klientom funkcji instalacji fotowoltaicznych
  • Tworzenie rozwiązań na potrzeby klienta 

Stanowiska sprzedażowe są kluczowe w sektorze energetycznym. Czy zajmuje się handlowiec OZE? Sprzedawcy koncentrują na pozyskiwaniu nowych klientów i pomaganiu im w znalezieniu odpowiednich produktów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu instalacji fotowoltaicznej, klienci mogą obniżyć swoje rachunki za prąd do minimum.  

Jeśli pracowałeś wcześniej w sprzedaży, może to być idealna praca dla Ciebie! Kariera w branży OZE oferuje konkurencyjne zarobki i prowizje. Nawet bez doświadczenia, możesz mieć kompetencje miękkie potrzebne na stanowisko doradcy handlowego. 

Handlowiec OZE zarobki 

Jako przedstawiciel handlowy w branży odnawialnych źródeł energii zajmujesz się dystrybucją ekoenergetycznych rozwiązań dla domów, takich jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy magazyny energii. W ostatnich latach coraz więcej osób przekonało się, że energia ze słońca to gwarancja na niskie rachunki za prąd. Ile możesz zarobić jako sprzedawca OZE? Tak naprawdę Ty o tym decydujesz! W Columbus Elite możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu. Twoje wynagrodzenie zależy od Twojego zaangażowania.  

Wybierz karierę w OZE!

Niezależnie od tego, czy chcesz  rozwijać swój biznes instalując panele słoneczne, czy też siedzieć za biurkiem, przyczyniając się do rozwoju energii odnawialnej, istnieje wiele miejsc pracy w branży OZE, o których warto pomyśleć. Ponieważ branża wciąż się rozwija, istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników sektora odnawialnych źródeł energii. 

Jeśli nie masz pewności, czy kariera w branży OZE jest dla Ciebie odpowiednia, uzupełnij formularz kontaktowy. Nasz dział HR odpowie na Twoje pytania i zaproponuje możliwości budowania kariery w Columbus.  

 

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: