Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Rutyna w pracy handlowca

Rutyna w pracy handlowca

Rutyna ma zarówno, złe ja jak i dobre strony, wie o tym każdy handlowiec. Dobra pomaga wyeliminować czynniki rozpraszające uwagę oraz osiągnąć więcej. Najlepsi handlowcy mogą wykonać imponującą ilość pracy i osiągnąć niesamowite wyniki, strategicznie układając swoje harmonogramy. Jednak kiedy wykonujemy te same czynności każdego dnia rutyna może mieć negatywną stronę i źle wpłynąć na codzienną pracę. Jak radzić sobie z rutyną w pracy handlowca?

Co to jest rutyna pracy?

Rutyna pracy to seria zaplanowanych czynności, które wykonujesz w ciągu dnia. Trzymanie się rutyny może pomóc Ci się skoncentrować i wykonać pracę. Dobre nawyki pozwolą na pozyskanie wielu klientów i szybkie domknięcie sprzedaży. Jeśli jednak wykonujesz te same zadania wielokrotnie, z niewielkimi zmianami, twoja praca może stać się nudna, co sprawi, że będziesz mniej produktywny. Jako handlowiec, sam decydujesz o swoich obowiązkach i codziennych zadaniach. Jednak mimo wszystko w każdym zawodzie, z czasem może pojawić się rutyna. Znalezienie sposobów na wyrwanie się z rutyny może zwiększyć kreatywność i produktywność oraz sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy w życiu zawodowym.

Czy rutyna pracy jest zła?

Rutyna ma swoje miejsce w codziennym życiu i może pojawić się w każdej branży. Z jednej strony rutyna w pracy handlowca, pomaga być zorganizowanym i konsekwentnym. Jednak robienie czegoś w tym samym czasie, w ten sam sposób i każdego dnia często prowadzi do wypalenia i demotywacji. Ważne jest, aby zachować motywację, w przeciwnym razie ucierpi na tym Twoja wydajność. Czy rutyna jest zła? Może i nie musi być. To zależy od nas samych, a poznanie siebie, co nas motywuje i co nas wypala, jest podstawą do zbudowania zdrowej rutyny pracy. Jak umiejętnie zarządzać czasem? Dowiedz się z naszego bloga!

Chociaż posiadanie jasnej rutyny pracy może mieć swoje zalety, jeśli chodzi o planowanie zadań i produktywność, istnieje cienka granica między tą pozytywną rutyną a wypaleniem. Dlatego niezbędne jest poznanie kilku wskazówek, jak uciec od rutyny pracy, która nas spowalnia i wszystkich jej cech. 

Jak stworzyć skuteczną rutynę pracy?

Jednak często łatwiej jest powiedzieć, niż zrobić. W naszym świecie zsynchronizowanych kalendarzy i niezliczonych narzędzi do planowania oderwanie się od monotonnej rutyny może wydawać się niemożliwe. Rzeczywiście, utrzymywanie rutyny chroni nas przed wciągnięciem w wir filmów z YouTube i mediów społecznościowych, które mogą łatwo zburzyć naszą produktywność. Praktykowanie nawyków, które pomagają utrzymać wydajność pracy, możemy także utrzymywać zdrową równowagę, zachowując jednocześnie czas wolny. W tym artykule przedstawiamy przewodnik tworzenia dobrej rutyny pracy i kilka wskazówek, które mogą pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu produktywności. Przekonaj się, że rutyna w pracy handlowca nie musi być zła!

Zacznij dobrze dzień

Jak wygląda twoja poranna rutyna? Jeśli twój typowy poranek składa się z wstawania z łóżka, szukania ekspresu do kawy i przecierania oczu, gdy budzik w telefonie w końcu Cię zbudzi, być może potrzebujesz niewielkiej zmiany w sposobie, w jaki zaczynasz dzień. Jeśli rano masz trochę więcej energii, odpowiedni wybór sposobu spędzania czasu bezpośrednio przed pracą handlowca może mieć realny wpływ na przebieg reszty dnia. Wypróbuj nową formę ćwiczeń, posłuchaj podcastu, przeczytaj wiadomości branżowe. Wykorzystaj w pełni czas poza pracą, a poczujesz się znacznie bardziej gotowy by wykonać ją w 100% i zdobyć wielu klientów!

Jak pokonać rutynę? Wprowadzaj zmiany w codziennej pracy

Jedną z korzyści pracy handlowca jest możliwość pracy z dowolnego miejsca. Każdego dnia możesz pracować z nowego miasta i sam decydujesz gdzie dziś będziesz szukać klientów. Decydując o swoich obowiązkach, sprzedaży produktów skupiasz się przede wszystkich na osiągnięciu dobrych wyników. Działanie w określonym terenie może ograniczać Ci pozyskanie nowych klientów. Spróbuj czegoś nowego! Nowe miejsca z pewnością przełamują rutynę i inspirują do działania. W planowaniu dnia pracy, spróbuj wybrać nową trasę albo nawet sposób dojazdu np. rower!

Słuchaj muzyki 

Właściwa muzyka może podnieść na duchu, pomóc w skupieniu i pozbyć się napięcia które często odczuwamy w związku z natłokiem obowiązków. W pracy handlowca, dużo czasu spędzasz w samochodzie w drodze do klientów. Możliwości słuchania muzyki i podcastów są nieograniczone. Potrzebujesz dawki energetycznej muzyki? Dla naszych handlowców przygotowaliśmy playlistę BOOST’ującą sprzedaż! Sprawdź i oderwij się od swojej muzycznej rutyny :)

Wyznacz sobie nowe cele

Większość ludzi staje się niezainteresowana i znudzona pracą, ponieważ nie czują się już możliwości i nowych wyzwań. W Columbus Elite każdy handlowiec może liczyć na udział w programach motywacyjnych, dzięki czemu stale ma chęć do podnoszenia swoich wyników sprzedaży. Jako handlowiec zamieniaj konsekwentnie plany w działanie i osiąganie rekordowych wyników! Zachowaj motywację, zmuszając się do osiągnięcia więcej niż wcześniej. To bardzo ważne w pracy handlowca. Podnieś swoje cele wydajnościowe. Upewnij się, że podczas wyznaczania celów stosujesz kryteria SMART (konkretne, mierzalne, osiągalne, odpowiednie i określone w czasie). Zdziwisz się, ile więcej możesz zmienić, gdy osiągniesz cele, które wcześniej wydawały się nieosiągalne.

Dopadła Cię rutyna w pracy? Ucz się nowych umiejętności!

Jeśli czujesz, że  jako handlowiec opanowałeś swoje obecne zadania, naucz się nowego. Szkolenia spowodują, że oderwiesz się od obowiązków ale też pozwolą zdobyć nową wiedzę. Pozwoli to utrzymać koncentrację i motywację na wysokim poziomie. Poinformuj swojego pracodawcę lub kierownika, że chcesz się czegoś nowego nauczyć. Zwiększy to Twoją świadomość miejsca pracy i sprawi, że staniesz się bardziej wartościowym pracownikiem. Uczenie się nowych umiejętności to świetny sposób na wspinanie się po szczeblach drabiny i poprawę wyników. Nigdy nie przestawaj się uczyć! Pamiętaj, że w pracy handlowca nie chodzi wyłącznie i sprzedaż produktów, a także o rozwój innych kompetencji.

Wykorzystaj możliwości jakie daje Ci praca handlowca 

W pracy handlowca pewne nawyki mogą wpływać na jakość i wydajność naszej pracy oraz na to, jak dobrze współpracujemy z ludźmi wokół nas. Mogą również wpływać na postrzeganie nas przez innych. Ludzie, którzy dbają o kultywowanie i praktykowanie dobrych nawyków, czerpią korzyści. Ale przede wszystkim dobre nawyki w pracy handlowca mają wpływ na poprawę wyników sprzedaży. 

Tymczasem złe nawyki stają się problemem, gdy powstrzymują nas przed działaniem i uniemożliwiają osiągnięcia wymarzonych wyników. 

Zmiana zachowania zajmuje trochę czasu – bądź przygotowany i nie przejmuj się wpadkami. Ale kiedy już wyrobisz w sobie i swoim zespole dobre nawyki, możesz odnieść znaczące korzyści.

  • Dobre nawyki  i rutynę można pielęgnować i wzmacniać.
  • Złe nawyki można przezwyciężyć, choć może to być trudniejsze i bardziej czasochłonne.
  • Oba procesy wymagają uważności, wysiłku i dyscypliny od osoby, która chce zmienić lub wyrobić nawyk, i często wymagają wsparcia i odpowiedzialności ze strony innych.

Skoncentruj się na pozytywnych aspektach swojej pracy lub biznesu. Jeśli pamiętasz, dlaczego w ogóle zacząłeś robić to, co robisz, może to sprawić, że codzienna rutyna będzie mniej nudna i monotonna.

Zapraszamy na naszego Facebooka.

 

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: