Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Praca dla handlowca – co sprzedawać w 2022 roku?

Praca dla handlowca – co sprzedawać w 2022 roku?

W 2022 roku handel kwitnie. Możemy to zauważyć zarówno jako konsumenci, jak i handlowcy. Na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert pracy dla przedstawicieli handlowych, a firmy na wiele sposób doceniają utalentowanych i skutecznych specjalistów. Czym się charakteryzuje praca dla handlowca i co sprzedawać w 2022 roku? Podpowiadamy!

Handlowiec – kto to jest i jak wygląda praca dla handlowca?

Handlowiec to osoba, przed którą stoi bardzo ważne i trudne zadanie. Jego zadaniem jest przedstawienie Klientowi oferty w taki sposób, by ta odpowiadała na jego oczekiwania i potrzeby. Wielu osobom może się wydawać, że obecnych czasach, z szerokim dostępem do internetu i informacji, praca jako handlowiec może nie mieć sensu. W końcu coraz więcej osób robi zakupy przez internet, samodzielnie sprzedaje wiele produktów w dostępnych aplikacjach i bez problemu znajduje informacje na temat interesujących ich produktów. Nic bardziej mylnego!

O ile internet odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu i ułatwia wiele codziennych czynności, tak, przynajmniej na ten moment, nie jest w stanie zastąpić kontaktu z realnym człowiekiem. A takie zadanie ma właśnie handlowiec. Praca w tym zawodzie to dawanie wiedzy, porad i najlepszych usług ludziom, którzy tego potrzebują. Bezpośredni kontakt z Klientem, oferowane wsparcie i specjalistyczna wiedza to rzeczy, które wyróżniają ten zawód.

Handlowiec - praca dla specjalisty

Czy praca jako handlowiec ma nadal sens? Co sprzedawać w 2022 roku?

Wiele osób może zastanawiać się, czy praca jako handlowiec otworzy przed nami możliwości kariery i czy jest to właściwie zawód z przyszłością. Naszym zdaniem tak! Pomimo wielu zawirowań gospodarczych i społecznych ostatnich lat zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych nie tylko nie spada, ale sukcesywnie wzrasta. Co więcej, wiele pracodawców zdaje sobie sprawę, jaką wartość daje praca przedstawicieli handlowych i oferuje atrakcyjne systemy prowizyjne czy benefity.

Jednak, co sprzedawać w 2022 roku? Ogromną zaletą pracy jako handlowiec są możliwości rozwoju i wyboru branży. W tym zawodzie nie musisz decydować się na jedną branżę i trwać w niej w obawie przed nieznalezieniem innych opcji. Doświadczony przedstawiciel handlowy nie ma problemu ze znalezieniem pracy, ponieważ na rynku jest wiele atrakcyjnych ofert pracy w wielu branżach – w tym także w branży OZE. To właśnie w tej branży zapotrzebowanie na handlowców jest bardzo duże, masz więc gwarancję stabilności i dynamicznej kariery. Dlaczego w 2022 roku warto sprzedawać właśnie odnawialne źródła energii?

Handlowiec – fotowoltaika. To się opłaca!

Przede wszystkim branża OZE daje ogromne możliwości. To właśnie tutaj masz możliwość oferowania swoim Klientom nowoczesnych rozwiązań ekoenergetycznych. Ogromną zaletą OZE jest ekologia i działania na rzeczy ochrony środowiska – jednak to dopiero początek. Ostatnie miesiące to seria wielu rekordowych podwyżek prądu. Branża odnawialnych źródeł energii jest odpowiedzią na rosnące ceny, które gwarantuje prosumentom znaczące oszczędności.

Praca jako handlowiec

Rosnące ceny prądu to nie jedyny argument za tym, dlaczego warto sprzedawać OZE w 2022 roku. Kolejnym aspektem jest niezależność energetyczna i idące za tym bezpieczeństwo. Wierzymy, że właśnie dzięki OZE w dłuższym okresie jesteśmy w stanie zagwarantować stały dostęp do energii elektrycznej w każdym polskim domu – niezależnie od cen prądu, sytuacji w kraju czy też innych czynników.

Praca dla handlowca w Columbus Elite!

Wiemy, jak duży potencjał ma branża OZE w Polsce. Wiemy także, jak ważna jest praca handlowców i co zrobić, by ten zawód przynosił Ci nie tylko satysfakcję i wysokie zarobki, ale też dawał szansę na stały rozwój.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak wygląda praca dla handlowca w Columbus Elite, koniecznie skontaktuj się z nami już dziś. Oferujemy szereg szkoleń i innowacyjny system motywacyjny, które pozwolą Ci szybko odnieść sukces w tej branży. Jeżeli więc jesteś handlowcem i chcesz wykorzystać swój potencjał – czekamy na Twoje zgłoszenie.

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: