Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Elektromobilność – dynamiczny wzrost popularności

Elektromobilność – dynamiczny wzrost popularności

Według danych PSPA pod koniec grudnia 2021 roku w Polsce było zarejestrowane łącznie 38 001 osobowych oraz 1657 użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Ich liczba zwiększyła się o 93% więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Listopad okazał się rekordowym miesiącem pod względem rozwoju polskiej eletromobilności. 

Elektromobilność w Polsce nabiera tempa

Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na koniec listopada aż 49 proc. tych aut (17 tys. 145 sztuk) stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV). Pozostałe 51 proc. (18 tys. 77 sztuk) to hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles).

Do elektromobilności przekonuje się coraz więcej Polaków. Bez wątpienia jej rozwój jest dla Polski wielką szansą. Niesie ze sobą wiele wyzwań i przeszkód - jak każda rewolucyjna zmiana. 

Z najnowszej edycji Barometru Nowej Mobilności wynika, że:

  • W ciągu 5 lat zainteresowanie Dieslem spadło aż o 22,2%
  • 32,3% Polaków realnie rozważa zakup samochodu elektrycznego
  • 40% Polaków przekonanych jest o pozytywnym wpływie pojazdów elektrycznych na klimat i środowisko 
  • Dotacja z programu NFOŚiGW „Mój Elektryk” pozwala na zwiększenie szansy na zakup samochodu elektrycznego

Dynamiczny rozwój rynku aut elektrycznych wpływa na stale rosnąca liczbę punktów ładowania i związanej z nimi infrastruktury. Ten aspekt bez wątpienia jest jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na decyzję o zakupie elektrycznego samochodu. Ponadto powoli możemy zaobserwować stopniowe wyrównywanie cen pojazdów spalinowych i zeroemisyjnych.

Elektromobilność to szansa na czysty transport

Na rozwój elektromobilności w Polsce z pewnością wpływają rekordowe ceny paliw ale również rosnąca świadomość ekologiczna. Transport odpowiada za ponad 30% bezpośredniej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To właśnie samochody osobowe są największym, wynoszącym ponad 60% źródłem zanieczyszczeń CO2 pochodzącym z transportu drogowego w Europie. Udział energii elektrycznej z OZE rośnie i będzie rosnąć w coraz szybszym tempie. W związku z tym ekoenergetyczne rozwiązania dla domów takie jak pompy ciepła, magazyny energii, fotowoltaika czy samochody elektryczne będą cieszyć się coraz większą popularnością. 

Zeroemisyjny transport w połączeniu z fotowoltaiką to recepta na ograniczenie smogu w Polsce. Na 100 europejskich miast o największym zanieczyszczeniu powietrza aż 29 z nich jest w Polsce. Rocznie w Polsce liczba przedwczesnych zgonów związanych z zanieczyszczeniem powietrze to ponad 50 tys. osób.

Mój Prąd 4.0 a elektromobilność

Znanym programem wspierającym elektromobilność w Polsce jest Mój Elektryk. Jego celem jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć, które polegają na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie poprzez ułatwienie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych 

Według zapowiedzi dotacje z programu Mój Prąd 4.0 mają przewidywać także dofinansowanie do prywatnych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Czwarta edycja programu NFOŚiGW na wystartować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Priorytetem rządowego programu jest wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. 

Więcej o Mój Prąd 4.0 można przeczytać na naszym blogu. 

Zalety samochodów elektrycznych 

Samochód z napędem elektrycznym daje wiele korzyści. Silniki elektryczne coraz częściej wykorzystują energię z OZE i nie generują toksycznych związków do atmosfery. Takie samochody  są także proste w obsłudze i cechują się niższą awaryjnością. Silnik elektryczny to  większa wydajność, która przewyższa ten spalinowy. 

Właściciele samochodów z napędem elektrycznym mają możliwość: 

  • Jazdy po buspasach
  • Darmowego parkowania w centrach miast 
  • Mogą cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji 
  • Są zwolnieni z akcyzy

Warto także zaznaczyć, że w ciągu zaledwie 4 lat średni zasięg samochodów elektrycznych dostępnych na polskim rynku zwiększył się o 162 km. W związku z tym ich eksploracja staje się coraz bardziej praktyczna i komfortowa. Szczególnie dla właścicieli którzy dodatkowo posiadają instalację fotowoltaiczną.  

Warta uwagi jest nowa oferta która pojawiła się na rynku elektromobilności. Columbus Energy oraz Arval Service Lease Polska przygotowali dla klientów usługę polegająca na długoterminowym wynajmie elektrycznego samochodu, ładowaniu go z własnego punktu ładowania oraz montażu PV. 

Fotowoltaika w połączeniu z samochodem elektrycznym to duet idealny. Jeżeli dołożyć do tego ładowarkę w najniższej na rynku cenie mamy perfekcyjnie dopasowane trio.

Columbus Elite i ekotransformacja

Misją naszej Spółki od zawsze jest troska o planetę. Chcemy aby zieloną energią mógł cieszyć się każdy, przyczyniając się do zmian na rzecz środowiska. Nasi Doradcy Energetyczni każdego dnia pomagają setkom Klientów zdobyć niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. Wierzymy, że rozwój OZE i elektromobilności oraz zaangażowanie każdego z nas nadaje tempa ekotransformacji!

Chcesz stać się częścią naszego zespołu? Uzupełnij formularz kontaktowy i zostań Ekspertem OZE w Columbus Elite. 

Zapraszamy naszego facebooka

 

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: