Przejdź do treści
Blog.
doradcy energetyczni Columbus Elite

Branża OZE a budowanie kariery zawodowej

Szukasz pracy która zagwarantuje Ci stabilne zatrudnienie na lata? Branża OZE stwarza możliwości rozwoju na każdym etapie kariery. Sektor odnawialnych źródeł energii ma ogromny potencjał, a wraz z jego rozwojem istnieje wiele możliwości na odniesienie zawodowego sukcesu. 

Czym cechuje się praca w branży OZE?

Pracując jako Przedstawiciel Handlowy w branży odnawialnych źródeł energii spotkasz się z wieloma wyzwaniami. Dlatego musisz posiadać determinację i chęć doskonalenia swoich umiejętności. W zawodzie Doradcy Handlowego nie jest konieczne posiadanie wykształcenia w danym kierunku. Niezwykle ważna jest systematyczność, determinacja i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Silna chęć rozwoju i pozytywne nastawieni umożliwią Ci odniesienie sukcesu. W sektorze energetycznym ważne jest posiadanie twardych umiejętności, jednak jako Doradca Energetyczny Columbus Elite musisz także opierać się na swoich umiejętnościach miękkich. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z umiejętnościami rozwiązywania problemów Klientów – właśnie to należy do głównych zadań Doradcy Energetycznego. Jako Ekspert OZE musisz przede wszystkim rozumieć i wiedzieć jakie znaczenie ma przejście na czystą energię i jakie daje możliwości.

Sektor OZE dynamicznie się rozwija, a zainteresowanie ekoenergetycznmi rozwiązaniami takimi jak fotowoltaika czy pompy ciepła rośnie. Wynika to z rosnących cen prądu oraz coraz większej świadomości społeczeństwa o konieczności odejścia od konwencjonalnych źródeł energii.

Branża OZE to szansa na udaną karierę

Kwalifikacje, praktyczne doświadczenie są pożądane w każdej branży. Tworząc swoje CV pamiętaj aby je podkreślić, warto umieścić swoje kluczowe umiejętności na samej górze dokumentu. Pamiętaj, że to Twój pierwszy kontakt z rekrutrem – masz szansę zaprezentowania swojego doświadczenia zawodowego. Każdy chce pracować z kandydatem, który oprócz doświadczenia cechuje się także zaangażowaniem – jak je pokazać podczas rozmowy rekrutacyjnej? Przeczytaj dostępne w sieci informacje o firmie, czym się zajmuje, jakie ma wartości i warunki współpracy oferuje. 

Umiejętności miękkie mają coraz większe znaczenie na rynku pracy. Zawsze będą one wysoko cenione, dlatego powinny być priorytetem dla każdego profesjonalisty. Przedstawiciel handlowy bada potrzeby Klienta, przedstawia ofertę produktową i proponuje najlepsze rozwiązanie. Sprzedaż i negocjacje, a także personalizowanie oferty na potrzeby Klienta to główne zadania osoby na tym stanowisku. 

Jakie cechy powinien posiadać Zawodowiec OZE:

  • otwartość
  • autoprezentacja
  • radzenie sobie ze stresem
  • samodzielność
  • autentyczność
  • aktywne słuchanie
  • pewność siebie oraz wiara w oferowany produkt

Jednym z kluczowych elementów zarządzania swoją karierą jest także planowanie i wyznaczanie celów. Aby osiągnąć postęp powinieneś wyznaczyć odpowiednie i znaczące cele. To pomoże Ci utrzymać motywację. Wiemy, jak łatwo jest nam planować, jednak co pomoże nam przejść do działania i zdeterminuje do ich realizacji? Przeczytaj naszego poprzedniego bloga. 

Dlaczego warto dołączyć do Columbus Elite?

Columbus Elite jest największą siecią sprzedażową branży OZE w Polsce. Współpracujemy z setkami przedsiębiorców i stale rekrutujemy nowe osoby do naszych zespołów. 

To właśnie globalny sektor fotowoltaiki zatrudnia coraz to większą liczbę osób. Wiemy, że OZE daje nam szansę na oszczędności ale też budowanie lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. 

W Columbus Elite zapewnimy Ci najlepsze z możliwych warunki rozwoju. Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie Pracodawca Roku 2021!  Jako Doradca Energetyczny masz dostęp do szkoleń dzięki którym nie tylko zapoznasz się z branżą OZE ale stale będziesz pogłębiać swoją wiedzę i doskonalił umiejętności. Nie wymagamy od Ciebie doświadczenia, najważniejsze jest dla nas zaangażowanie oraz chęć do rozwoju. To te warunki są konieczne by zostać Ekspertem OZE. Ponadto, praca w tej branży daje Ci możliwość wysokich zarobków. W Columbus Elite, możesz zarobić nawet 6 000 zł w pierwszym miesiącu!

Chcesz się dowiedzieć dlaczego warto być częścią naszego zespołuSprawdź nasz kanał na Youtube. Posłuchaj historii naszych Doradców którzy zbudowali swój sukces! 

Odwiedź nas na Facebooku i zobacz czym się zajmujemy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w Columbus Elite uzupełnij formularz kontaktowy.